Playbook: kilka słów o Vinnym Del Negro

2
fot. AP / grafika własna

Nie jest łatwo zaskoczyć obronę Memphis Grizzlies. W sezonie zasadniczym „Niedźwiadki” traciły ledwie 97.4 punktów na 100 posiadań, co dało im drugie miejsce w całej NBA (za Indianą Pacers). Warto jednak nadmienić, że Grizz 52 ze swoich meczów rozegrali przeciwko zespołom Konferencji Zachodniej. Aż 10 drużyn z Zachodu znalazło się w trzynastce najlepszych ofensyw ligi. Między innymi dlatego Marc Gasol dostał nagrodę Defensive Player of the Year, a Mike Conley i Tony Allen są pewniakami do znalezienia się w najlepszych defensywnych piątkach. Spodziewaliśmy się, że jednowymiarowa ofensywa Clippers, polegająca na niezliczonych pick-and-rollach granych przez Chrisa Paula, może nie być tak wydajna w kilku kolejnych spotkaniach z Memphis.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułZ-Bo zaprasza na grilla
Następny artykułNuggets zostali oszukani przez sędziów w kluczowej akcji?

2 KOMENTARZE

  1. W jego głowie zabrakło by miejsca na zbyt dużo zagrywek. Już teraz tą niewielką liczbę zagrań jaką LAC grają, musi zapisywać na kartkach, którymi potem bezradnie wymachuje w trakcie meczu. Vinny del African-American coach stulecia.

    Lubię to: 0