Ktoś wyjątkowy trafił do Duke…

9
fot. Charles Re Arbogast / Associated Press

Tak jest. Jabari Parker, #2 w klasie 2013 zdecydował się na uczelnię Duke, ogłaszając swój wybór w krajowej stacji ESPN. Wyścig o jednego z najbardziej utalentowanych swingmanów na przełomie ostatnich 10. lat przegrali poza tym Michigan State, Florida, BYU i Stanford. Parker w przyszłym roku zadebiutuje pod skrzydłami Coacha K, a Wy nie będziecie mogli tego przegapić!

Jabari Parker jeszcze na początku stycznia był bezapelacyjnie największym talentem od czasów LeBrona Jamesa. Mierzący 203 cm skrzydłowy, o zwinności pantery, prezentujący spory skill set. Reprezentant Chicago, gdzie ze swoją budą Simone Career Academy (grał tam m.in. Derrick Rose) robił miazgę i zostawiał resztę w tyle, grając na poziomie 20p/9z/5a/3b/2p. Mr. Basketball stanu Illinois, Gatorade National Player of The Year, All-American i mógłbym tak wymieniać i wymieniać.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułFlesz: Most runął
Następny artykułPodsumowanie dnia: Barea zatrzymał Thunder

9 KOMENTARZE

  • Serio Wiggins i Parker zapowiadają się jak nikt inny od rocznika 2003 kiedy w drafcie został wybrany James czy Carmelo:) krótko mówiąc potencjalne gwiazdy ligi za kilka lat ale wiadomo jak jest może wyjść róznie kontuzje itd. odpukać..

   Lubię to: 0
  • Jakoś w 2005 roku się zaczęło. Od 2008 miałem stały dostęp do kanału NASN (obecny ESPN America). Potem doszedł ESPN Player. NCAA to inna bajka, inni kibice, inne tradycje i wartości. To ta jeszcze biała strona przed zepsuciem gry na poziomie zawodowym. Widzę w tym więcej pasji, zaangażowania, oddania. Heck of the game!

   Lubię to: 0
 1. Miałem taką refleksje wczoraj właśnie jakby Parker wybrał Duke, to Wiggins niech idzie do Tar Heels. Parker serio chce grać w NCAA nawet 3 lata? hmm. troche to nierealne:)

  Lubię to: 0
  • Może i nierealne, ale to Mormon, gość wychowywany w nieco innych ideałach. Wiara, edukacja, dobro itd. Ja takich grajków chciałbym oglądać jak najdłużej, bo wyobraźmy sobie, gdzie Austin Rivers byłby w wieku juniora w NCAA? Za wcześnie poleciał z Duke.

   Lubię to: 0