Podsumowanie dnia: trójka Jeffersona i trzy dogrywki

1

Po spokojniej niedzieli, dzisiaj byliśmy świadkami wielu ciekawych i bardzo wyrównanych spotkań. W pojedynku na szczycie konferencji wschodniej Celtics okazali się lepsi od Bulls, w Toronto mieliśmy 3 dogrywki, Gortat i jego Suns przerwali serię Nuggets, a Jeremy Lin stanął przeciwko LeBronowi Jamesowi.

TORONTO 133, UTAH 140 3OT

JAZZ: potrzebowali aż 3 dogrywek, aby wygrać swój pierwszy w tym sezonie mecz wyjazdowy. Uniknęli tym samym pierwszego od 1987 startu 0-5 na obcych parkietach.

RAPTORS: DeMar DeRozan wyrównał swój rekord kariery zdobywając 37 punktów, Jose Calderon miał 17 asyst, ale Raptors nie udało się przerwać serii porażek. Przegrali już po raz 4 z rzędu, a Jazz na własnym parkiecie nie pokonali od 2004.

HIGHLIGHT: Al Jefferson rzutem za trzy na 2.2 sekundy przed końcem doprowadził do remisu i pierwszej dogrywki. To była dopiero jego druga celna trójka w karierze. Przed tym meczem miał 1/25 zza łuku.

BOHATER MECZU: Paul Millsap w trzeciej dogrywce zdobył 7 punktów pomagając gościom zakończyć ten mecz zwycięstwem. W sumie w doliczonym czasie gry miał 18 punktów (z 36 całej drużyny), trafił między innymi 3 z 4 rzutów za trzy. Ostatecznie zanotował 34 punkty (68.8%  gry) i 9 zbiórek.

STAT MECZU: DeMar DeRozan spędził na boisku równo 60 minut. Ostatnim zawodnikiem, który grał tak długo w jednym meczu był Jamal Crawford w styczniu 2009. Crawford zdobył wtedy 35 punktów, ale jego Warriors przegrali po 3 dogrywkach z Kings. Ostatnim zawodnikiem, który grał co najmniej 60 minut w wygranym spotkaniu był Jay Humphries z Bucks w 1989 roku.

RANDOM STAT: Od sezonu 1985/86 to był 5 mecz Jazz zakończony co najmniej 3 dogrywkami, wygrali 3 z nich. W poprzednim sezonie wygrali po 3 dogrywkach z Mavs, a przegrali po 4 z Hawks.

PHILADELPHIA 96, MILWAUKEE 105

BUCKS: ponownie wygrali na wyjeździe i jak na razie poza Milwaukee są niepokonani. Start 3-0 na obcych parkietach jest ich najlepszym od sezonu 2001/02.

SIXERS: Jason Richardson wrócił do gry i zdobył 20 punktów, ale Sixers przerwali serię 3 wygranych z rzędu. W trzeciej kwarcie zanotowali 33 punkty i odrobili straty, ale już w czwartej mieli tylko 13 punktów trafiając 19% z gry.

GWIAZDA MECZU: po ostatnim bardzo słabym występie przeciwko Celtics (1/11 z gry), Brandon Jennings rozegrał świetne spotkanie i poprowadził Bucks do tego zwycięstwa. Zdobył 33 punkty (11 w czwartej kwarcie), trafił 57.1% z gry, w tym 4 z 9 trójek, miał 8 asyst, 5 zbiórek, 4 przechwyty i tylko jedną stratę (cała drużyna aż 23), a kiedy był na boisku Bucks byli aż 25 punktów na plusie.

SERIA: Jrue Holiday kontynuuje swoją serię meczów z co najmniej 7 stratami i wydłużył ją do 4 spotkań. Tym razem miał ich 8. Od 1985/86 nikt w całej NBA nie miał takiej serii dłuższej niż 3 mecze. Mamy nowy rekord.

RANDOM STAT: podstawowy center Sixers – Lavoy Allen w drugim meczu z kolei nie zdobył punktów. W obu łącznie zanotował 0/7 z gry.