Podsumowanie dnia: rosyjski Brooklyn

4

Marc Gasol poprowadził Grizzlies do zwycięstwa w podkoszowej walce z Jazz, Irving i Waiters podbili LA rzucając 52 punkty, Spurs wygrywają jak zawsze, a na Brooklynie byliśmy świadkami dużej niespodzianki w czwartej kwarcie.

To był rosyjski wieczór na Brooklynie, ale to wcale nie Mikhail Prokhorov był jego bohaterem. Właściciel Nets mógł tylko przyglądać się jak jego rodacy pozbawiają jego drużynę drugiego zwycięstwa w sezonie. Gospodarze wychodzili na czwarta kwartę mając 11 punktów przewagi i kiedy Prokhorov już sięgał po szampana, aby oblać 2-0 na starcie, Alexey Shved przypomniał sobie, że nie gra już w CSKA Moskwa, a Prokhorov nie wypłaca mu czeków. W czwartej kwarcie Shved stał się liderem Wolves. Zdobył wtedy wszystkie swoje 10 punktów, 2 razy trafił za trzy, zaliczył 2. asysty i 2. zbiórki i odegrał kluczową rolę w comebacku. Pomagali mu Chase Budinger (8pts i 3reb w 4q) i Dante Cunningham (6pts, 7reb i 2ast). Ekipa z Minny wygrała ostatnie 12 minut różnicą 22 punktów i zapewniła sobie wygraną. W całym spotkaniu bardzo dobrze zagrał też Andrei Kirilenko – 16 punktów, 10 zbiórek, 6 asyst i 4 bloki.

» Trzeci mecz Knicks i trzecia wygrana co najmniej 16 punktami. W pełni zasłużyli na numer jeden w pierwszej odsłonie Power Rankingu. Wyglądają świetnie. Dzielą się piłką, trafiają serynie za trzy, popełniają mało strat, a do tego jeszcze bronią. Czego chcieć więcej? Czy ktoś jeszcze pamięta, że grają bez swojej drugiej gwiazdy? Nie muszą się zastanawiać co zrobić z Amar’e na parkiecie i to im wychodzi na dobre. Ciekawe co wymyślą, gdy w końcu się wyleczy i wróci do gry.

» Rasheed Wallace grał 14 minut, zdobył 10 punktów, miał 3 zbiórki i 2 bloki. Trafił też buzzer-beatera. Sheeeed powrócił. Ten gość ma 38 lat, ostatnie 2 lata spędził siedząc w ciepłych kapciach w domu, rozkoszując się życiem emeryta, a teraz wymyślił sobie, że znowu pogra. A co najlepsze, nawet wychodzi mu to całkiem nieźle. Śmialiśmy się, że w Nowym Jorku robią dom starców, ale póki co, ci staruszkowie są bardziej żwawi niż ich młodsi rywale.