Dniówka: CP, Barnes i przyszłe assety Spurs

4
fot. youtube.com/@spurs

San Antonio Spurs wygrali zaledwie 22 mecze w zeszłym sezonie, choć Victor Wembanyama potwierdził swoje ogromne możliwości, był najlepszym debiutantem i też od razu jedynym z lepszych defensorów w całej lidze. Robił widoczną różnicę jednak to jeszcze nie przełożyło się na wyniki drużyny, dlatego bardzo ciekawe było co zrobi management Spurs, żeby nie marnować kolejnego sezonu swojego młodego gwiazdora na samym dnie NBA.

Dużo było spekulacji, że mogą szukać większego trade’u, żeby uzupełnić dziurę na pozycji rozgrywającego sięgając po gwiazdora jak Trae Young czy Darius Garland. Z drugiej strony, sporo było też sygnałów, że w San Antonio nie chcą na siłę przyspieszać procesu rozwoju zespołu i są gotowi cierpliwie budować wokół Wemby’ego. Ostatecznie przeważyła ta druga opcja. Bez wielkich ruchów, dalej stawiając przede wszystkim na młody trzon. Ale zadbali także o wzmocnienia i poza dodaniem kolejnego młodego talentu z czwórką w drafcie, pozyskali także sprawdzonych weteranów. Zawodników, którzy pomogą na boisku, podzielą się swoim doświadczeniem z młodszymi kolegami, a do tego nie narażą przyszłej elastyczności.

Wczoraj Chris Paul i Harrison Barnes zostali oficjalnie przedstawieni jako nowi gracze Spurs.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWake-Up: Buzzer Wellsa z MEM, Charlotte 3-0 w lidze letniej
Następny artykułMiędzy Rondem a Palmą (1317): Nie trzyma z Edeyiots

4 KOMENTARZE

  1. Pamiętam jak CP3 świetnie sprawdzał się ze składem młodej Oklahomy parę lat temu, dlatego będę z dużym zainteresowaniem śledził poczynania SAS w nadchodzącym sezonie. Nie ma dużych oczekiwań co do wyniku, ale gość jest niesamowicie profesjonalny i moim zdaniem będzie to fajny fit dla tej młodej drużyny.

    12