Przedłużenia rookie-kontraktów: Magic płacą maxa, Rockets czekają

0
fot. YouTube

Franz Wagner został drugim po Scottie’m Barnesie zawodnikiem z draftu 2021, który otrzymał już maksymalne przedłużenie debiutanckiego kontraktu – prognozowane $224mln za pięć lat. Cade Cunningham też podobno ma dostać maxa, ale w Detroit jeszcze rozmowy trwają. W Orlando szybko się dogadali, bo Magic zaproponowali swojego młodemu skrzydłowemu wszystko co mogli, łącznie z uwzględnieniem Reguły Rose’a, która może jeszcze podnieść wartość całej umowy (do 30% salary cap, ze standardowych 25%).

To nieco zaskakujące, bo mimo że Wagner już potwierdził swój gwiazdorski potencjał, nie jest graczem, dla którego max-kontrakt to automat. To nie to samo co w przypadku Barnesa, który ma już za sobą debiut w All-Star Game i stał się centralną postacią przebudowy drużyny. Toronto Raptors w trakcie sezonu oddali zespół w jego ręce, dlatego teraz musieli potwierdzić, że widzą w nim franchise playera.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (1316): Pelle, syn Pelsona Larssona
Następny artykułCoś czego Steph i LeBron nie potrafią zrobić