Sytuacja salary cap Sixers po podpisaniu PG

10
fot. YouTube/Sixers

Philadelphia 76ers wychodzili na rynek mając najwięcej wolnych pieniędzy i nie tylko udało im się szybko załatwić tę największą zdobycz, ale też Daryl Morey nie czekał z wypełnianiem pustego składu i w sumie w pierwsze kilka godzin po otwarciu okienka dogadał cztery nowe kontrakty.

Tak w tym momencie wygląda lista płac Sixers na sezon 2024/25:

Joel Embiid $51.4mln
Paul George $49.2mln
Kelly Oubre $7.98mln
Andre Drummond $4.78mln
Jared McCain $4.0mln (rookie)
Eric Gordon $2.0mln (kontrakt jest wart $3.3mln, ale część kosztów minimum dla weterana pokrywa liga)

W ich salary cap są też dwie niegwarantowane umowy, których ewentualne mogą się łatwo pozbyć:

Paul Reed $7.7mln
Ricky Council IV $1.89mln

I nie zapominajmy jeszcze o cap holdzie zastrzeżonego Tyrese’a Maxeya. Dostał swój maksymalny kontrakt za $204mln/5, ale dopóki nie zostanie to sfinalizowane, liczy się tylko jako $13mln.

Uwzględniając gwarantowane kontrakty i Maxeya, jest to około $132.4mln, czyli znajdują się niespełna $9mln pod kreską salary cap.

Tak więc Morey ma jeszcze nadal jakieś pole manewru, zanim zajmie się uzupełnianiem składu minimalnymi umowami.

Sixers mogą zwolnić Reeda i zyskać więcej środków, żeby sięgnąć po kolejnego gracza z rynku, albo zrobić jakiś trade z jego udziałem, choć w tym przypadku będą musieli uważać, bo nie mogą się zablokować hard capem. Mogą też jeszcze zatrzymać kogoś więcej z poprzedniego składu niż Kelly Oubre. Na pewno nie wrócą Nicolas Batum i Tobias Harris, ale są jeszcze De’Anthony Melton, Kyle Lowry czy Buddy Hield.

Zapewne wykorzystają także second round exception na wybranego z #41 w drafcie Adema Bonę, ale to w tym momencie nie ma znaczenia, ponieważ te kontrakty i tak doliczane są do salary cap dopiero w sierpniu (żeby nie zwlekać z podpisaniem młodych zawodników i umożliwić im grę w Summer League).

Poprzedni artykułDniówka: Clippers i Warriors ofiarami Tax Apron
Następny artykułHartenstein idzie do Thunder, Joe i Wiggins z nowymi umowami

10 KOMENTARZE

  1. Na moj gust to nie do końca tak jest. Żeby zmieścić w cap space 50 mln dla PG musieli zrezygnować z praw do praktycznie wszystkich. Cap hold w przypadku Hielda to 28 mln, Melton 15 mln (za Spotrac). A zatem muszą z nich zrezygnować czyli nie wchodzi w grę nawet sign and trade.

    1