Monty Williams zwolniony w Detroit(!)

8

Właściciel Detroit Pistons Tom Gores nie zatrudnił przypadkowo Trajana Langdona w roli prezydenta. Zrobił to też po to, jak się okazuje, by Langdon zwolnił najpierw GM’a, a teraz trenera najgorszej drużyny ligi.

Taki news, proszę, proszę. Woj donosi dziś rano, że Pistons po jednym sezonie pracy zwalniają Monty’ego Williamsa:

Woj próbuje wygładzić to, dodając, że:

“Williams został przed rokiem skuszony przez Detroit ogromnym sześciokrotnym kontraktem, po tym jak Williams został zwolniony przez Suns. Planował początkowo przesiedzieć sezon, po tym jak dowiedział, się, że jego żona ma nowotwór. Zdecydował się jednak na przebudowę razem z GM’em Troy’em Weaverem”

Zrobiło się więc ciekawie. Powstał nowy wakat do zajęcia, choć nieszczególnie ciekawy.

Woj dodaje, że Williams został oczywiście zwolniony przez właściciela. James Edwards na “The Athletic” – w zasadzie już “New York Times” – opisał proces, wg. którego Trener Monty miał przedstawić Langdonowi plan na to, jak chce dalej prowadzić drużynę w trakcie przebudowy. Następnie obaj mieli przedstawić go właścicielowi. Gdzieś tu po drodze coś nie pykło i decyzję o zwolnieniu Gores miał podjąć w ostatnich 24 godzinach.

Vincent Goodwill donosi tymczasem, że James Borrego jest kandydatem, którego Pistons bardzo rozważą. Pojawiły się też już oczywiście plotki, że Williams może znowu stać się kandydatem do objęcia posady w Lakers (Lakers Lakers).

Poprzedni artykułWoj: Siakam ma podpisać czteroletniego maxa i zostać w Pacers
Następny artykułGary Payton II wraca do Warriors na kolejny sezon

8 KOMENTARZE