Dniówka: Pojedynek na szczycie w Bostonie. Suns jeszcze walczą o uniknięcie play-in

0
fot. YouTube

Joel Embiid jednak zagrał wczoraj, co było sporą niespodzianką. Bo mimo, że wcześniej pojawiły się doniesienia o jego nadchodzącym powrocie po dwumiesięcznej przerwie, jeszcze przez większość wtorku obowiązywał raport medyczny, który informował o jego nieobecności. Dopiero na niespełna dwie godziny przed meczem poprawiono status Jola na questionable, a godzinę później okazało się, że pojawi się na parkiecie.

NBA dokładnie przyjrzy się tej sprawie i najprawdopodobniej nałoży karę na Philadelphię 76ers za „złe raportowanie”. Zaskoczyli wszystkich, w tym również swoich rywali, którzy szykowali się na dużo łatwiejszy pojedynek i zagrali bez swoich dwóch najlepszych strzelców. Dla Oklahomy City Thunder to była pierwsza część back-to-backu, więc zapewne uznali, że spotkanie z osłabionymi Sixers to dobra okazja, żeby dać odpocząć swoim liderom przed wymagającą wizytą w Bostonie. Embiid pokrzyżował im plany, przegrali i przesunęli się na trzecie miejsce w tabeli Zachodu.

To jednak nie zmienia faktu, że dzisiaj czeka nas prawdziwy pojedynek na szczycie.

Zmierzą się dwie najlepsze drużyny sezonu pod względem wskaźnika NetRtg. W przypadku Boston Celtics to aż 11.7, jeden z najlepszych wyników w historii. Thunder są na drugim miejscu, choć daleko w tyle z 7.1. Ale to oni wygrali pierwsze bezpośrednie starcie na początku stycznia. Obie drużyny grały wtedy w pełnych składach i miejmy nadzieję, że tak też będzie i teraz w rewanżowym pojedynku.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWake-Up: 23/15/8/9 Wemby’ego vs 42 Jokicia, powrót Embiida
Następny artykułClifford ustępuje ze stanowiska trenera Hornets