Kajzerek: Samotna walka legendy baseballa

4

Przez lata drużyna była źródłem frustracji. Kolejne zmiany przynosiły więcej problemów. Gdy Wolves udało się namówić do przenosin Tima Connelly’ego, nie było pewności, czy ten – po sukcesie w Kolorado – będzie w stanie stworzyć w obrębie zespołu profesjonalne warunki do pracy. Zakasał rękawy i w bardzo krótkim czasie odpowiednio zdiagnozował problemy zespołu. Wspólnie z Chrisem Finchem przetrwali kilka poważnych kryzysów. Na rok przed objęciem przez niego posady, Glen Taylor – właściciel drużyny, pozbawiony nadziei wywiesił białą flagę i ogłosił, że przekaże zespół w ręce nowych właścicieli.

W 2021 roku na scenę wkroczył duet Marc Lore x Alex Rodriguez. Pierwszy to biznesmen z krwi i kości, drugi stał się nim po sukcesach w koszulce New York Yankees oraz skutecznym zarządzaniu majątkiem. Panowie zgłosili swoją gotowość do inwestycji, lecz nie byli na nią w stu procentach przygotowani. Wspólnie z przedstawicielami Glena Taylora doszli więc do porozumienia, że przejmowanie udziałów odbywać się będzie ratalnie. Co jakiś czas A-Rod oraz Lore mieli realizować płatności w zamian za coraz większą część udziałów w zespole. W międzyczasie snuli już poważne plany, w końcu spełniali swoje marzenie. Rzekomo to oni w głównej mierze odpowiadali za przechwycenie z Denver Tima Connelly’ego – postaci kluczowej dla ostatnich wydarzeń.

Lore i Rodriguez zobowiązali się zapłacić za Wolves 1,5 miliarda dolarów w trzech ratach. Po dwóch latach od podpisania porozumienia, nabyli wspólnie 40% udziałów. W marcu 2023 roku Rodriguez rzutem na taśmę znalazł finansowanie swojej części. Wówczas Taylor wyznaczył deadline na 28 marca. Lore – zgodnie z umową – dostarczył swoją część z 250 milionowej płatności. Tymczasem A-Rod musiał się sporo napocić. Już wtedy pojawiały się wątpliwości, czy były baseballista na pewno poradzi sobie z zadaniem. Gdyby mu się wtedy nie udało – drama, jaka rozpętała się w ostatnich dniach, wydarzyłaby się dokładnie dwanaście miesięcy wcześniej.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułLeBron: “Nie zostało mi już wiele czasu”
Następny artykułWake-Up: 52 Bookera, gdzie? W Nowym Orleanie oczywiście!

4 KOMENTARZE

  1. Michał, popraw to co napisałeś bo oczy krwawią, np.
    “… Lore i Rodriguez zobowiązali się zapłacić za Wolves 1,5 miliarda dolarów w trzech ratach.”
    “… pozostałe 40% udziałów może sprzedać w cenie 3 miliardów dolarów, a nie 1,5 miliarda, jakie zapisano we wspomnianym wcześniej porozumieniu…”

    3