Dniówka: Rewanż za finał Turnieju. Nowi właściciele Wolves przejmują stery

0
fot. NBA League Pass

Golden State Warriors mają cztery mecze straty do pierwszej szóstki i już tylko matematyczne szanse, żeby uniknąć play-in, ale teraz muszą jeszcze się postarać, żeby w tym play-in na pewno się znaleźć. Houston Rockets z serią siedmiu zwycięstw sprawiają, że mamy tutaj nagle kolejną ciekawą historię do obserwowania na finiszu fazy zasadniczej.

Przybliżyli się na 2.5 meczu do Warriors, podczas gdy trzy dzielą ich od Los Angeles Lakers, którzy też jeszcze nie mogą poczuć się zbyt komfortowo. Dużo było dyskusji czy Steph i LeBron mogą jeszcze poprowadzić run swoich drużyn, tymczasem to za swoimi plecami mają najbardziej rozpędzoną ekipę. Dlatego teraz nie mogą sobie pozwolić na żadne słabsze momenty i wpadki. Muszą wygrywać wszystko co się da, żeby uniknąć nerwowego początku kwietnia. Oczywiście odpadnięcie w play-in będzie ogromną porażką zarówno dla Warriors, jak i dla Lakers, ale nie dotarcie do tego turnieju i brak szansy walki o playoffy byłby już kompletną katastrofą.

(39-31) INDIANA @ (36-32) GOLDEN STATE 3:00

Dla Indiany Pacers także każdy mecz teraz jest na wagę złota w grze o bezpośredni awans do playoffów. Ale oni również mają swoje problemy i w ostatnim czasie wygrali tylko połowę z 12 meczów, a teraz są w trakcie trudniej trasy wyjazdowej. Dawno już stracili rozpęd z pierwszej części sezonu, kiedy byli objawieniem Turnieju. Pamiętacie jeszcze Turniej? Wydaje się, że było to już wieki temu. Teraz będzie okazja przypomnieć sobie, bo już w niedzielę Pacers spróbują wziąć rewanż za finał w Las Vegas.

niedziela INDIANA @ LA LAKERS 3:00

W grudniu Pacers zostali zdominowani przez większych, grających dużo bardziej fizycznie i świetnie w obronie Lakers. Ich gorący atak został zatrzymany na 109 punktach, czyli blisko 20 mniej niż w tamtym momencie wynosiła ich średnia sezonu (128.4).

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (1282): Jest z naszymi piłkarzami
Następny artykułMinimum dwa tygodnie przerwy Brandona Ingrama