Dniówka: Wielki mecz, Celtics w Denver. Fatalna obrona Mavs

1
fot. NBA League Pass

Obrońcy tytułu i najlepsza drużyna obecnego sezonu.

Druga odsłona wielkiego pojedynku, który może być zapowiedzią tegorocznych finałów. Jak świetnie pamiętamy, w połowie stycznia Denver Nuggets po meczu na miarę starcia gigantów, pokonali gospodarzy w Bostonie, przejmując finisz. Teraz Boston Celtics przyjeżdżają na rewanż do Kolorado. Niewiele brakowało, a byłby to również pojedynek najgorętszych zespołów ligi, z długimi seriami zwycięstw, ale we wtorek obie ekipy zanotowały swoje pierwsze porażki w drugiej części sezonu.

Celtics wydawali się zmierzać do kolejnego blowoutu w Cleveland, prowadząc już +22 w czwartej kwarcie, zanim złapali czkawkę i nie byli w stanie zatrzymać rozpalonego Deana Wade’a. Maszyna na chwilę się zacięła, za mało było ruchu piłki, a za dużo prób indywidualnych akcji i w taki też sposób Jayson Tatum na samym finiszu próbował uratować swój zespół, ale odgwizdano mu faul przy rzucie. Nie udało mu się zostać bohaterem.

W ostatnim czasie w amerykańskich mediach pojawiła się próba przepchnięcia Tatuma do wyścigu po MVP. W końcu to najlepszy zawodnik zdecydowanie najlepszej drużyny, więc zasługuje na miejsce w tej dyskusji. Na pewno trzeba go docenić.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWake-Up: Lakers wybuczani. Warriors przeprosili swoich kibiców
Następny artykułZion Williamson weźmie udział w Konkursie Wsadów pod jednym warunkiem