Wake-Up: KD wyjaśnił starą babę, bezbłędne triple-double Jokicia

15

NBA wróciła w czwartek po ostatnim weekendzie wstydu. Ale już wkrótce będziemy mieli w niedziele mecze rozpoczynające się po godz. 19, gdy za oknem jeszcze będzie jasno.

Wznowiliśmy rozgrywki aż dwunastoma meczami, dziś dziesięć, za to już w sobotę trzy, a w niedzielę od 19 pierwszy poważny double-header o znakomitej porze. Do tego gra Milwaukee. Milwaukee!

Milwaukee w czwartek nie grało, przepraszamy wszystkich.

Mamy Dallas już na szóstym Zachodu. Mamy Oklahomę z powrotem na pierwszym. Mamy też Nikolę Jokicia, który ostatniej nocy wyprzedził Wilta Chamberlaina w największej liczbie triple-doubles w meczach, w których trafił wszystkie rzuty z gry. Uff. To już był jego czwarty taki mecz.

14-41 Hornets @ 26-31 Jazz 115:107 Bridges 26/14z – Markkanen 21

1) Zacznijmy nietypowo, bo w Denver, gdzie tylko Washington Wizards byli przeciwnikiem obrońców tytułu, którzy przeszli się po Wiz 130:110.

To był blowout już od drugiej kwarty, dwudziestoma sześcioma przed przerwą, bo Nikola Jokić grał koncertowo w drodze do 21 punktów na 10-10 z gry, 19 zbiórek i 15 asyst w MVP występie. W ten sposób dołączył do LeBrona i Westbrooka, mając triple-double przeciwko każdej drużynie w lidze, poza swoją. Musimy sprawdzić, czy LeBron albo Russ mają je przeciwko wszystkim 30 klubom ligi.