Dniówka: Rozier staje się ciekawym graczem przed trade deadline. Embiid-Wemby

0
fot. YouTube

Średnie na poziomie 20 punktów, 6 asyst i 4 zbiórek w przynajmniej 20 meczach tego sezonu. Obecnie mamy 13 zawodników z takimi cyferkami, w tym 11 All-Starów, lidera najgorszej drużyny ligi, a także… Terry’ego Roziera.

Scary Terry wreszcie doczekał się momentu, w którym dołączył do grona gwiazd. Przynajmniej statystycznie, na chwilę.

Podczas gdy LaMelo Ball znowu więcej czasu spędza lecząc kostki niż biegając po boisku, jego kolega rozgrywa swój najlepszy sezon kariery. W zeszłym roku Rozier także musiał ciągnąć atak Charlotte Hornets, ale wtedy brakowało mu efektowności i rekordowa średnia punktów wynikała z dużej liczy prób. Miał drugą najgorszą skuteczność z gry (41.5%) spośród wszystkich w lidze, którzy oddali ponad tysiąc rzutów. Teraz natomiast był już gotowy na przejęcie większej roli i wyraźnie się poprawił. Zdobywa średnio rekordowe 23.6 punktów trafiając najlepsze w karierze 46% z gry, w tym 36.7% zza łuku, a do tego częściej niż wcześniej staje na linii (4.4 FTA).

Co więcej, jest najefektywniejszym w całej NBA strzelcem w pick-and-rollu! Numer jeden spośród zawodników, którzy rozegrali już ponad 200 posiadań tego typ akcji. Zalicza średnio 1.13 punktu na posiadanie, wyprzedzając minimalnie Tyrese’a Haliburtona (1.12) i nieco bardziej Shaia Gilgeousa-Alexandra (1.07). Od razu dodajmy, że w zeszłym sezonie Rozier notował tylko 0.84 PPP.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWake-Up: 40 KD, nowego centra Suns. Supercomeback Clippers
Następny artykułMiami Heat szukają możliwości na oddanie Kyle’a Lowry’ego