Wake-Up: NBA zatwierdziła nowe reguły sadzania gwiazd. Rockets szukają wymiany Portera

7
fot. YouTube

Władze NBA oficjalnie zatwierdziły nowe reguły dotyczące sadzania na ławce zdrowych zawodników. Zostały jednomyślnie przegłosowane przez wszystkich właścicieli podczas wczorajszego zebrania Board of Governors. Nowe zasady definiują „gwiazdę” i oznaczają także wyższe kary dla drużyn, a wszystko po to, żeby zaoferować kibicom jak najlepszy produkt.

Po zebraniu władz ligi, Adam Silver spotkał się z dziennikarzami i podkreślał, że load management zeszedł za daleko. Opuszczanie meczów przestało wynikać z konieczności odpoczynku, a bardziej stało się oznaką statusu – gwiazdy mogą sobie wziąć dzień wolnego. Przez to NBA jest postrzegana jako liga, w której młodzi zawodnicy zdolni do gry, nie grają. I właśnie z tym wizerunkiem zamierzają walczyć, dzięki wprowadzeniu nowych zasad. Nadal zdrowie zawodników jest priorytetem, ale trzeba skończyć z najbardziej rażącymi przypadkami, gdy kilku gwiazdorów zostaje na ławce.

Silver chce, żeby wszyscy przypomnieli sobie, że są ligą 82 meczów.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułBrandon Ingram chce czekać z rozmowami o przedłużeniu kontraktu
Następny artykułDniówka: X-faktor Deandre Ayton

7 KOMENTARZE

 1. To są sztuczne regulacje, najwyżej będą wpuszczać gwiazdy na kilka minut, zawsze da się obejść. Ja w ubiegłym sezonie regularnym obejrzałem zdecydowanie najmniej spotkań od lat. NBA musi zrozumieć, że zmniejszenie liczby spotkań to docelowo jedyna droga, aby waga poszczególnych spotkań była zdecydowanie wyższa

  0
 2. Żeby ograniczyć load management wystarczy wpisać do kontraktów, że jak nie grasz a jesteś zdrowy to nie zarabiasz. Z kolei by ukrócić kontuzje na odpoczynek trzeba dopisać, że na liście graczy kontuzjowanych musi być przez 5 kolejnych meczow. Tak już chyba zresztą kiedyś było z tego co kojarzę.

  0
 3. Też wolałbym krótszy sezon, ale skoro jeszcze liga nie jest na to gotowa, to dobrze, że podejmuje działania temperujące rozbuchany load management gwiazd.
  Nadmiar regulacji zwykle źle się kończy, ale ja bym do kar dorzucił jeszcze przepadek kolejki następnej transmisji dla niesfornych zespołów.

  0