Flesz: Nuggets właśnie przeszli się po Konferencji Zachodniej

28
fot. NBA League Pass

To naprawdę Mike Malone w czapce z daszkiem. Nareszcie, Mike. Mike!!!

Michael trenuje ten skład od tak dawna, że nie pamiętasz już, kto był poprzednim trenerem Denver Nuggets – Denver Nuggets, czyli dziś mistrzów Konferencji Zachodniej w sezonie regularnym 2022/23 i przede wszystkim w playoffach 2022/23.

Lata pokrzykiwań, pohukiwań, lata wizyt w aptekach po coś na gardło, lata motywowania Jokicia do gry z większą agresją, lata gry w koszykówkę z Willem Bartonem i nareszcie, w końcu, najpierw Tim Connelly, a dziś GM Calvin Booth – ten sam – dali Michaelowi Malone’owi skład, który mógł po aż ośmiu latach pracy w Denver wprowadzić do Finałów NBA. Czyli zrobić coś, czego nie zrobili wcześniej przed nim Doug Moe i George Karl, a Larry Brown choć zrobił, to w ABA i na końcu nie wygrał.

Nuggets drafted Jamal Murray with the pick they received from the Knicks in the Carmelo trade – a pick swap into the No. 7 slot in 2016.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWake-Up: Rekordowa pierwsza połowa LeBrona nie wystarczyła, Denver Nuggets w Finałach NBA
Następny artykułKajzerek: “Who TF is Jamal Murray”

28 KOMENTARZE

 1. A propos bullyball Lakers. Ten moment: w drugiej kwarcie James wsadzający łokieć w gardło Gordona i cisnący przez kilka sekund przedramieniem…

  Zrobiło się tak strasznie Żenująco, że żaden z trójki komentatorów przez kilka minut nie wiedział co powiedzieć.

  Królu niegodnie ;(

  Lubię to: 11
  • tym bardziej ze swoje „wydumane” uderzenie w twarz LBJames sam wywołał „podbijając” rękę Gordona. Co aż za dobrze widac na powtórce. Aż dziw, że tylko obustornne przewinienie techniczne. Żal było patrzeć na „króla”, mocno żenujące zachowanie …..

   Lubię to: 8
 2. Raz w dziejach wchodzi taki przepis w 2016 i zabiera puchary Królowi w 2017 i 2018.

  Teraz wchodzi nowy przepis który uniemożliwi ostatnią próbę (Irving) Królowi????

  Lubię to: 6
 3. Adam,
  jeśli Kyrie zgodziły się na kontrakt 35 (nawet mniej) milionów w pierszym roku to jest szansa na zatrzymanie Hachimury, Reavesa wedlu nowych przepisów?
  W hameryce piszą tak i nie.
  Czy Ty wiesz?

  Czy Maciej wie?

  Lubię to: 7
  • Odpowiedź brzmi – i tak, i nie. To zalezy od sytuacji.

   Jeśli pytasz czy mogą podpisać Irvinga jako wolnego agenta zatrzymując Reavesa i Hachimure to odpowiedź brzmi „nie”. Jest coś takiego jak cap hold, dla Hachimury wynosi on ok. 18 mln i jeśli Lakers chcą te pieniądze uwolnić w salary cap to muszą z niego zrezygnować.

   Natomiast mogą próbować zrobić jakieś sign and trade. Tutaj jednak Mavs musieliby chcieć współpracować. I raczej wątpliwe jest, czy byliby skłonni zgodzić się na współpracę jeśli w drugą stronę poszliby Beasley czy Vanderbilt.

   Lubię to: 8
   • Jeśli jednak w pierwszym roku umow Hachimura weźmie 11 mln a Reaves 12 mln aaa to jest sugerowane na twitterach/forach hamerykanskich to powinno wystarczyc gdy Irving weźmie około 30-35 …. chyba.
    Lakers wtedy i tak muszę oddać numer 17 z draftu więc to przekonaloby Dallas gdyby mieli zostać bez niczego.

    Jovan Buhan blisko z Lakers/Klutch, sprawdzone zrodlo napisał o trzeciej gwieździe, która chcą w Los Angeles …. i zwyczajnie każdy z nas się ze Kyrie chce być w tej drużynie.

    Dziękuję Ci za odpowiedź.

    Lubię to: 2
    • Technicznie to pewnie mozliwe. Ale Reaves wezmie na rynku 25 mln. A Hachimura pewnie kolo 20. W tym momencie sa podaz przewyzsza popyt bo nie ma za wielu dobrych wolnych agentow. Wiem ze kibice lubią myslec kategoriami „dlaczego nie wezmie mniej skoro 10 baniek to kupa lasy” ale to jest ich praca. Zreszta dlaczego oni mają brać połowę pensji żeby Kyrie mógł przyjść.

     Lubię to: 3
     • W przypadku Reavesa można zastosować regułę Arenasa czyli w pierwszym roku umowy wlasnie około 11-13 milionów a potem wypłata dosyć mocno w górę i w ten sposób Reaves nie traci.

      Lubię to: 0
 4. Muszę przyznać, ze droga Denver robi wrażenie, i nie chodzi tylko i te PO lecz ostatnie 2 lata, od porazki z SUNS 0-4. Cierpliwość popłaca. Tym niemniej zakladajac ze w finałach zagrają z Miami to mogą mieć problem. Nikt lepiej nie przykryje Murraya niż Butler, i raczej nie ma lepszego centra na Jokicia, jeżeli jakiś w ogóle jest niż Adebayo. Ktoś ma inne zdanie?

  Lubię to: 3