Deandre Ayton nie będzie narzekał na brak zainteresowania na rynku

3

Podczas tegorocznego offseason podobnie jak w poprzednim roku pojawi się dużo pytań o przyszłość Deandre Aytona w Phoenix Suns. Wielu komentatorów spekuluje, że organizacja z Arizony będzie agresywnie handlować swoim centrem w wakacje tak, aby w zamian pozyskać zawodników, którzy lepiej spiszą się na parkiecie u boku Devina Bookera i Kevina Duranta.

Pierwsze doniesienia w tej sprawie mówią o zainteresowaniu Dallas Mavericks. Marc Stein przekonuje co prawda, że w tym momencie Mavs nie traktują sprawy Aytona priorytetowo, ale co innego mówi już chociażby Eric Pincus z Bleacher Report. Według przekazanych przez tego ostatniego informacji w Dallas chcąc poprawić głębię składu wokół Luki Doncića i potencjalnie Kyriego Irvinga mogą przygotować odpowiednią paczkę w wymianie.

Pincus zauważa, że Doncić i Ayton mają tego samego agenta, a też sami pozostają ponoć w dobrych relacjach.

24-letni Ayton w swoim piątym sezonie na parkietach NBA rozegrał 67 spotkań. Notował w nich średnio 18 punktów i 10 zbiórek, ale też znacznie obniżył loty w playoffach, kiedy jego średnie spadły do wartości odpowiednio 13.4 i 9.6. Zawodnik ma przed sobą jeszcze trzy lata ważnej umowy o wartości 102 milionów dolarów.

Poprzedni artykułLakers mogą mieć trudności z zatrzymaniem Austina Reavesa
Następny artykułCarmelo Anthony ogłosił zakończenie kariery

3 KOMENTARZE