Dniówka: Suns muszą wygrać G3 bez Chrisa Paula. Zmiana trenera będzie pewnie największą zmianą w Bucks

13
fot. NBA League Pass

Phoenix Suns przegrali dwa pierwsze mecze w Denver, więc dzisiaj przed nimi kluczowy moment. Muszą wygrać, żeby nawiązać walkę i pozostać w grze, ale niestety będą musieli radzić sobie bez Chrisa Paula.

Trzy dni odpoczynku nie wystarczyło na wyleczenie kontuzjowanej w poprzednim meczu pachwiny. Prawdopodobnie Chris będzie potrzebował tygodnia odpoczynku, dlatego jego koledzy muszą przedłużyć serię, żeby jeszcze miał szansę wrócić na boisko.

To niestety stały element kariery Paula, który jutro skończy 38 lat. W playoffach zawsze coś musi mu się przytrafić. W zeszłym roku urodziny były momentem, w którym się posypał i nagle spadł z klifu, po bardzo dobrym początku playoffów. Teraz zatrzymuje go kontuzja, co samo w sobie jest oczywiście poważnym osłabieniem, ale też jeszcze większym wyzwaniem przy tym ograniczonym składzie Suns. W pierwszych sześciu meczach CP spędzał na parkiecie średnio aż 37.5 minut, ponieważ brakuje mu zmiennika.

Warto przypomnieć, że dwa lata temu w drodze do wielkiego finału opuścił dwa mecze i wtedy bardzo dobrze zastąpił go Cameron Payne, a Suns dwa razy wygrali. Ale wtedy Payne miał świetnie playoffy, a rywalami byli LA Clippers bez Kawhia Leonarda. Teraz Payne opuścił początek playoffów z powodu problemów z plecami i dopiero w tym ostatnim meczu był w rotacji od pierwszej kwarty. Zajął miejsce słabego Landry’ego Shameta, ale też nie grał najlepiej. Suns jednak nie mają wyjścia i dzisiaj prawdopodobnie to właśnie Payne pojawi się w roli startera. Bardzo będą go potrzebować. Tak samo jak jakiegokolwiek wsparcia z ławki, którego dotychczas brakuje. Monty Williams już zasugerował, że sięgnie głębiej, żeby mieć więcej strzelców na parkiecie, dając szasnę Terrence’owi Rossowi i TJ’owi Warrenowi (pierwszy grał jak na razie 5 minut w tej serii, drugi wcale).

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (1192): O! Bobak jest
Następny artykułWake-Up: Harden już w Houston? Devin The Devil uratował sezon Suns

13 KOMENTARZE

  1. Mam takie pytanie, bo pod dniówką zawsze wieje nudą, jak można sobie samemu nabić jak najwięcej lajków? Bo mi maksymalnie udaje się trzy. Z telefonu, incognito z telefonu i lapka służbowego.

    Można jakoś więcej?

    Lubię to: 86