Wake-Up: Celtics zniszczyli Bucks. Dwa tygodnie przerwy Randle’a, Wolves stracili Reida

8

W Milwaukee zapowiadał się na bardzo ciekawy pojedynek, ale potem zupełnie nie wyglądało to jak spotkanie dwóch najlepszych drużyn ligi. Boston Celtics absolutnie zdemolowali gospodarzy. Zmiażdżyli.

Mimo tej wygranej pewnie już nie dogonią Milwaukee Bucks, żeby odzyskać pierwszą pozycję w tabeli, ale pokazali, że w potencjalnym finale konferencji brak przewagi własnego parkietu nie musi być dla nich problemem. Potrafią też wygrywać w Fiserv Forum. Wysłali rywalom jasną wiadomość.

W drugim meczu minionej nocy zabrakło Nikoli Jokica i także nie było to najlepsze widowisko.

Boston @ Milwaukee 140:99 (J.Tatum 40 – G.Antetokounmpo 24)
New Orleans @ Denver 107:88 (B.Ingram 31/11/10 – J.Murray 21)

1) Od samego początku było widać, że Celtics wyszli na boisko bardzo skoncentrowani i zdeterminowani. W Bucks tego zabrakło. Grali w back-to-back i jakby zapomnieli, że tym razem nie mają przeciwko sobie Indiany Pacers. Goście zaczęli przejmować mecz pod koniec pierwszej kwarty i szybko odjechali. Tak bardzo, że już pierwsza połowa była najwyżej przegraną przez Bucks w tym sezonie (-28). Po przerwie Celtics nie pozwolili rywalom nawet na podjęcie próby comebacku, więc po trzech kwartach było 114:74 i trenerzy mogli opróżnić ławki.

Jayson Tatum był w ogniu trafiając 8/10 za trzy na 40 punktów w 31 minut. Jaylen Brown już 17 ze swoich 30 zdobył w pierwszej kwarcie.

Poprzedni artykułDniówka: Bucks o krok od zagwarantowania sobie #1. Wizards będą się trzymać swojej kiepskiej drużyny
Następny artykułFlesz: 6TH MAN OF THE YEAR 2022/23 (na skraju zmiany?)