Wake-Up: Irving wymieniony do Dallas. Suns proponowali Paula, Lakers oba swoje picki

5
fot. twitter

Mamy trade!

Brooklyn Nets nie czekali do ostatnich godzin przed zamknięciem okienka transferowego. W piątek Kyrie Irving zażądał wymiany, a już w niedzielę został odesłany do Dallas.

GM Sean Marks rozmawiał z kilkoma drużynami, ale zamiast tych już niemal legendarnych picków Los Angeles Lakes, czy starzejącego się Chrisa Paula, wolał ofertę Mavericks, w której dostał dobrego znajomego Spencera Dinwiddie i 3-and-D specjalistę Doriana Finneya-Smitha, plus rozliczenia draftowe.

Irving już dzisiaj ma zameldować się w swojej nowej drużynie, żeby przejść badania i w środę może zadebiutować w nowych barwach. Podobno jest zachwycony perspektywą gry z Luką Doncicem, który miał być konsultowany przed sfinalizowaniem wymiany.

Orlando @ Charlotte 119:113 (P.Banchero 22/10 – L.Ball 33)
Cleveland @ Indiana 122:103 (D.Garland 24 – M.Turner 27/10)
Philadelphia @ New York 97:108 (J.Embiid 31/14 – J.Randle 24/9)
Toronto @ Memphis 106:103 (P.Siakam 19 – D.Bane 26)
Denver @ Minnesota 98:128 (M.Porter 22 – A.Edwards 20)
Sacramento @ New Orleans 104:136 (M.Monk 16 – T.Murphy 30)

1) Shams Charania dowiedział się, że Los Angeles Lakers proponowali Russella Wetbrooka w pakiecie z pierwszorundowymi pickami w drafcie 2027 i 2029. W odpowiedzi usłyszeli, że musieliby jeszcze dorzucić jakieś „swapy picków”, a także swoich młodych zawodników jak Austin Reaves i Max Christie.

2) Również Shams raportuje, że Phoenix Suns byli gotowi oddać Chrisa Paula. To spore zaskoczenie. Było wiadomo, że są poważnie zainteresowani Irvingiem, ale wcześniej wszystkie doniesienia sugerowały, że nie ma mowy o oddawaniu CP.

Podobno oferowali Paula, Jae Crowdera i pick w pierwszej rundzie. Nets chcieli od nich trzy picki. Suns już nie odpowiedzieli poprawioną propozycją, ale mają pozostać aktywni na rynku transferowym, a przyszłość Paula jest niepewna.

Robi się interesująco w ostatnich dniach przed trade deadline.

3) GM Nico Harrison ściągnął Doncicowi do pomocy drugiego gwiazdora i nie zamierza na tym poprzestać. Callie Caplana z Dallas Morning News donosi o poszukiwaniach kolejnych wymian, które wzmocnią skład. Zobaczymy czy uda się jeszcze coś zrobić.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWymiana: Kyrie Irving i Luka Doncić będą grać w jednej drużynie
Następny artykułFlesz: Dlaczego Suns próbowali oddać CP3 za Kyrie’ego

5 KOMENTARZE

  1. Fun fact z „advanced” standings: Ja „I’m fine in the West” Morant jest już 15-16 z drużynami w Konferencji Zachodniej. Reszta drużyn z Zachodu, które mają ujemny bilans w konferencji to same potęgi z dna tabeli: Thunder, Lakers, Spurs i Rockets. Grizzlies są jedyną drużyną z top 11 Zachodu, która jest na minusie.

    Lubię to: 9