Wake-Up: Tatum wygrał pojedynek z Luką. Koniec serii Kings. Bulls wreszcie byli clutch

17

Za nami jak zwykle bardzo długa, środowo-czwartkowa noc w NBA.

Rozegrano 12 meczów i sporo było strzeleckich popisów, bo aż 14 zawodników zdobyło ponad 30 punktów.

Najwięcej miał Luka Doncić, ale to Jayson Tatum wygrał ten prestiżowy pojedynek wczesnych kandydatów na MVP.

Philadelphia @ Charlotte 101:107 (S.Milton 22/9a – T.Rozier 22)
Portland @ Cleveland 96:114 (J.Nurkić 22 – D.Mitchell 34)
Minnesota @ Indiana 115:101 (K.Towns 23/11/8 – M.Turner 31)
Sacramento @ Atlanta 106:115 (M.Monk 27 – T.Young 35)
Dallas @ Boston 112:125 (L.Doncić 42/8/9 – J.Tatum 37/13)
Washington @ Miami 105:113 (K.Kuzma 33 – K.Lowry 28)
Brooklyn @ Toronto 112:98 (K.Irving 29 – G.Trent 19)
Chicago @ Milwaukee 118:113 (D.DeRozan 36/8a – G.Antetokounmpo 36/11/7)
Denver @ Oklahoma City 131:126 OT (N.Jokić 39/10/9 – S.Gilgeous-Alexander 31/7/11)
New Orleans @ San Antonio 129:110 (Z.Williamson 32/11 – D.Vassell 26/8a)
Detroit @ Utah 125:116 (B.Bogdanović 23 – M.Beasley 23/11)
LA Clippers @ Golden State 107:124 (M.Morris 19 – A.Wiggins 31)

1) Gwiazdorzy stanęli na wysokości zadania i stoczyli ciekawy pojedynek.

Jayson Tatum miał 37 punktów, 13 zbiórek i 5 asyst.

Luka Doncić 42 punkty, 8 zbiórek i 9 asyst.

Ale te popisy gwiazd były tylko ozdobą bardzo jednostronnego meczu. Boston Celtics znowu rozkręcili swoją ofensywną maszynę, już na początku drugiej kwarty uciekli na +20, a Dallas Mavericks udało się zbliżyć tylko na 9 punktów w ostatnich minutach.

Jeszcze przed meczem Luka bardzo chwalił swoich rywali, mówiąc, że nie tylko są najlepszą drużyną w lidze, ale i mają prawdopodobnie najlepszy duet.

“They’re probably the No. 1 team in the league, and they probably have the best duo in the league, too.”