Wake-Up: Donovan Mitchell w Cavaliers. Początek Eurobasketu

8
fot. twitter.com/spidadmitchell

W końcu się doczekaliśmy. Mamy duży trade i przy okazji też duże zaskoczenie, bo przecież Donovan Mitchell miał wylądować w Nowym Jorku.

Po wielu tygodniach rozmów, Utah Jazz wreszcie znaleźli satysfakcjonującą ofertę i oddali Donovana Mitchella do Cleveland Cavaliers.

O zainteresowaniu Cavs mówiło się w zeszłym tygodniu, ale nie chcieli oddać żadnego ze swoich najlepszych zawodników i nie udało im się dogadać z Jazz, dlatego mieli się wycofać. Wykorzystali jednak sytuację, gdy w poniedziałek okazało się, że New York Knicks również (przynajmniej chwilowo) wstrzymują negocjacje. Według Adriana Wojnarowskiego, we wtorek GM Koby Altman ponownie zadzwonił do Salt Lake City i rozpoczął agresywne starania o Mitchella. Tym razem znaleźli porozumienie. Cavs nie poświęcili żadnego ze swoich gwiazdorów i dodają teraz do składu trzeciego tegorocznego All-Stara, ale zapłacili wysoką cenę pickami. Od początku było wiadomo, że priorytetem dla Danny’ego Aingie’a są właśnie picki.

New York Knicks w swojej najlepszej ofercie mieli proponować dwa niechronione wybory, Cavs dali trzy i dołożyli do tego jeszcze dwa swapy. Tak prezentuje się cały pakiet za Mitchella:

Collin Sexton (sign-and-trade)
Lauri Markkanen
Ochai Agbaji
Niechronione picki w pierwszej rundzie 2025, 2027 i 2029
Prawo do zamiany picków w pierwszej rundzie 2026 i 2028

1) Oddając Rudy’ego Goberta i Mitchella, Jazz pozyskali w sumie aż 8 przyszłych picków. A co jeszcze niezwykle istotne, tylko jeden z nich jest chroniony. Otrzymali także dwóch zawodników wybranych w tegorocznym drafcie – #14 Agbaji i wcześniej #22 Walker Kessler. A do tego jeszcze zyskali trzy prawa zamiany picków.

Ainge ostro rywalizuje z dotyczasowym mistrzem kolekcjonowania picków Samem Prestim.

2) Przy okazji zakończyła się też ciągnąca się całe wakacje zastrzeżona wolna agentura Collina Sextona. Nie chciał zgodzić się na ofertę Cavs ($40mln/3), oczekując większych pieniędzy i ostatecznie się doczekał. W ramach tej transakcji dostanie od Jazz 4-letni kontrakt za $72 miliony.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułDonovan Mitchell zmienia klub i nieoczekiwanie ląduje w Cleveland
Następny artykułFlesz: Cavaliers idą All-In z Evanem Mobleyem

8 KOMENTARZE

  1. NYK chyba dobrze zrobili. Trudno powiedzieć czy Mitchell przy obecnym skladzie zapewniłbym im coś więcej niż max 2 rundę play-offow. A postawiliby de facto cała pulę na niego. Chyba lekcja z Melo została odrobiona.

    Co innego Cavs – tam jest swietna ekipa i drugi klasowy gracz na piłce zrobi duza różnice. Pod koszem maja super obrońców, do tego Okoro i wererani na ławce. Może jeszcze nie w tym, ale w przyszłym sezonie będzie kandydat do walki o najwyższe cele.

    Lubię to: 13
  2. Z poniedziałku na rześko daję max 1 rundę, typ romantyczny to play in, typ agresywny to pożegnanie Thibsa w trakcie sezonu i totalny zjazd do bazy. Pod względem osobliwości byliby w czubie za Lakers Russem.

    Cieszę się, że nie ma tego transferu. Jest tam pierwiastek normalności. Bardzo liche wiązanie wiązanie chemiczne i łatwe do ugaszenia.

    Lubię to: 11