Flesz: Preview lipca legend Southeastu – Wizards i Charlotte

3
fot. youtube/ablrussiainsta

WASHINGTON WIZARDS
Zarobki: 85.5 mln dol. Cap Holdy: 102.5 Przewidywany cap space: 0

Wolni agenci: Bradley Beal, Thomas Bryant, Justin Robinson (z), Anthony Gill (z), Cassius Winston (z), Tomas Satoransky, Raul Neto

PG Ish Smith (niegwarantowane 4.7 do 2023)
SG Kentavious Caldwell-Pope (niegwarantowane 14.0 do 2023), Johnny Davis (#10 Draftu 2022)
SF Corey Kispert (12.9 do 2025), Deni Avdija (11.2 do 2024)
PF Kyle Kuzma (26.0 do 2024), Rui Hachimura (6.2 do 2023), Isaiah Todd (5.4 do 2025)
C Kristaps Porzingis (69.8 do 2024), Daniel Gafford (1.9 do 2023), Vernon Carey Jr. (3.7 do 2024)

Wyjątki: 10.2 Non-Tax MLE, 4.0 Bi-Annual, Trade Exception 5.2 (M.Harrell 10/2/23), TE 3.9 (A.Holiday 10/2/23)

Jak dobry nie byłby w marcu Kyle Kuzma jako 90’s big-forward i pierwsza opcja, jak dobry (znowu) nie byłby przez kilka (dwa) następnych tygodni Porzingis, tak to wszystko wygląda jak pełzająca katastrofa.

Wiz zaoferują za chwilę 248 mln dolarów w pięcioletnim kontrakcie Bradowi Bealowi; Bealowi, który na przestrzeni dwóch ostatnich sezonów zleciał z 31 na średnio 23 punkty, nigdy nie stał się graczem formatu Top-10 czy nawet Top-15, zbliża się do trzydziestki, jest tym samym rzucającym obrońcą od pięciu lat, ma niemały przebieg, a obok jeszcze leży 70 mln dolarów w kontrakcie kontuzjowanego ciągle KP.

Cap Holdy są większe niż zarobki, bo skrywają razem 40 mln dolarów Thomasa Bryanta i Konia Mahinmiego. Drugie to 40 mln dla Beala, więc mimo bycia teamem spoza Play-In, Wizards dodać będą mogli gracza raczej w tylko 10-milionowy Mid-Level. A to sprawi, że prawdopodobnie podpiszą nową umowę z Raulem Neto – Satoransky podpisuje z Barceloną, Kris Dunn jest na trwającym mini-campie przed Ligą Letnią, yo. Wiz prawdopodobnie spróbują użyć pełnego MLE na Tyusa Jonesa, bo nagle mają najgorzej obsadzoną w lidze pozycję nr 1. Grizzlies jednak wydaje się, że są skłonni – deal Meltona do Philly – zapłacić mu więcej, a mają jego pełne prawa Birda. Drugim kandydatem może więc stać się zupełnie naturalnie Delon Wright.

Kuzma w roli point-forwarda, już bez kontuzjowanego Beala, był 'wow’. Na tym, i na pełnym sezonie Hachimury oraz dalszych defensywnych postępach – i może wreszcie w ataku – Deniego Avdiji oprzeć można swój wishful thinking dla Waszyngtonu na turniej Play-In. To całkiem niezły, długi team, kiedy rzut siedzi. Beal musiał będzie jednak pokazać znacznie więcej, i może wtedy uda się go Wizards za rok sprytnie przesunąć, żeby wreszcie zrestartować to wszystko.

John Wall?

CHARLOTTE HORNETS
Zarobki: 109.1 mln dol. Cap Holdy: 39.8 Przewidywany cap space: 0

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWake-Up: Drama na Brooklynie
Następny artykułDniówka: Najciekawsi wolni agenci – guards

3 KOMENTARZE

 1. Kyle Kuzma, LaMelo, Scary Terry to są ok nazwiska
  poza tym osobiście się interesuję takimi graczami typu Mason Plumlee, Montrezl Harrell – czy to już koniec, czy za chwilę
  (lubię długodystansowych, bo wtedy łatwiej mi ich zapamiętać)
  ***
  a poza tym, jakie piękne lato mamy teraz!

  Lubię to: 1