Wymiana: Christian Wood w Mavericks

9

Na tydzień przed draftem sezon transferowy coraz bardziej się rozkręca.

Dallas Mavericks właśnie uzgodnili warunki wymiany z Houston Rockets, w ramach której pozyskają Chrstiana Wooda. W zamian oddają swój 26 numer w tegorocznym drafcie, a także Bobana Marjanovica, Sterlinga Browna, Trey’a Burke’a i Marquese’a Chrissa.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułJaxson Hayes z Pelicans otrzymał wyrok w zawieszeniu za wydarzenia sprzed roku
Następny artykułDniówka: Przed Game 6 Finałów

9 KOMENTARZE

 1. Ryzyko jest małe. Nie takich niesfornych ludzi Kidd Twarda Ręka ustawiał. Jakby co to liść, pif-paf i Christian będzie posłuszny.
  Myślę, że ciężej ustawić żonę, niż figlarnego czarnoskórego centra.

  Lubię to: 20
 2. Dobry ruch dla Mavs – szanse ze z nr 26 dostaliby kogoś do gry od zaraz były niewielkie. A tak maja solidnego gracza z potencjałem. Do tego zwolnili miejsca w rotacji oddając graczy którzy de facto nie grali. Wood ma oczywiście czerwone flagi (zdrowie, podejscie) ale ma krotki kontrakt więc w najgorszym przypadku rozstana się za rok.

  Lubię to: 6
 3. Bardzo dobry deal. Startujący center pozyskany za paczkę frytek. Kontrakt spadający także ryzyko jest żadne, a może wypali. Sweeney i Wood współpracowali chyba w Detroit ze sobą, także może być dobrze.

  Lubię to: 9
 4. Szkoda Bobana, nawet jak nie grał za dużo, to na pewno wnosił dużo pozytywnej energii w szatni + Bałkański brat Luki. Wood dla mnie natomiast ma potencjał na jakieś niesnaski wewnątrz grupy, zobaczymy jak to wyjdzie.

  Lubię to: 8
  • Grają obecnie o nic. Wolą postawić na rozwój Senguna/Banchero, oraz wyrwać za Wooda cokolwiek teraz i zwolnić miejsce w cap space, skoro i tak nie planują go przedłużyć. Swoją drogą dość niska cena jak za niego, ale widocznie nie było teraz lepszej oferty.

   Wood grał świetnie po All-Star break i pewnie na to liczą Mavs. Ktoś mądrze napisał (chyba KOC), że dostają od niego to co najlepsze w Powellu (pnr) i Kleberze (3pt).

   Lubię to: 5