Wake-Up: LeBron wyprzedził Malone’a, STATUA i Takeover KP na Lakers

7

Tu wyżej na zdjęciu powinien być pewnie LeBron, kiedy w sobotę w drugiej kwarcie mijał Karla Malone’a na #2 miejscu All-Time strzelców, ale gimme a break.

Po pierwsze chodzi tylko o sezon regularny – z playoffami, to James już go dawno minął – po drugie to nie jest czas na zbieranie laurów. To jest czas, gdy za oceanem biali gracze przejmują mecze.

Tak jak zrobił to Kristaps Porzingis, autentycznie i dosłownie dominując nad niższymi Lakers w czwartej kwarcie, w comebacku Washington Wizards z dwucyfrowych strat w pierwszej połowie.

Cały nasz Kristaps, którego chyba już chcielibyśmy z radaru pożegnać, miał cztery faule już na początku trzeciej kwarty, żeby nagle w czwartej zaliczyć statue-dunk w stolicy USA, Waszyngtonie nad LeBronem, Królem i w crunchtime wypostować Lakers z hali. Kristaps Porzingis. Ten sam, którego Mavericks oddali za 6 fauli w 12 minut w sobotę i koszykarza, który może być bitcoinem.

Giannis Antetokounmpo nie grał w sobotę, więc stąd te 138 punktów Minnesoty, ale Timberwolves to wezmą. Już podnoszą się jednak głosy, że co to k za system, w którym Minnesota (42-30) i Lakers (30-41) są w jednym turnieju Play-In, skoro ci pierwsi mają o 12 zwycięstw więcej i w dodatku obśmiali Lakers w tym tygodniu, że aż przykro było patrzeć.

Gdy kibice Minnesoty (i Charlotte i Sacramento) wreszcie wyjdą z ukrycia, nie poznasz tej strony.

Do gier:

Milwaukee @ Minnesota 119:138 K.Middleton 15 – K.Towns 25/11/5
Dallas @ Charlotte 108:129 L.Doncić 37 – M.Bridges 23
Detroit @ Cleveland 109:113 J.Grant 40 – D.Garland 24/12a
LA Lakers @ Washington 119:127 L.James 38/10/6 – K.Porzingis 27

1) Nie dźwignęli Los Angeles Lakers back-2-backu po zwycięstwie 128-123 w dogrywce w Toronto i po zupełnie niezłych trzech pierwszych kwartach, stracili dwucyfrowe prowadzenie, następnie piłkę aż siedem razy w czwartej kwarcie i na końcu nie mieli odpowiedzi na Kristapsa Porzingisa.

Długi Łotysz był bardzo długi na tle tego nieszczęsnego mikroballu Lakers, zwłaszcza w crunchtime. KP rzucił w czwartej kwarcie 16 ze swoich 27 punktów, w tym trzy z akcji 2plus1 mu odjęto, bo zawinął piwot na plecach Stanleya Johnsona, żeby twardo skończyć, zupełnie jak nie on.

Poprzedni artykułDevin Booker robi to bez CP3 i nikt nie mówi o nim “MVP”