Wymiana: Caris LeVert w Cleveland Cavaliers

5

Plotki sprzed kilku dni łączące Carisa LeVerta z Cleveland Cavaliers wcale nie były wyssane z palca. Indiana Pacers faktycznie negocjowała z Kawalerzystami w sprawie wymiany guarda i dzisiaj dzięki doniesieniom Adriana Wojnarowskiego z EPSN mamy potwierdzenie szczęśliwego finału.

Cavaliers pozyskują LeVerta w zamian za kontuzjowanego Ricky’ego Rubio i jego schodzący kontrakt, pick w pierwszej rundzie Draftu 2022 oraz dwa drugorundowe wybory.

Ekipa z Ohio desperacko próbowała wzmocnić się na pozycji guarda, ponieważ swoje rozgrywki z powodu operacji zakończyli już w tym sezonie wspomniany wyżej Rubio, a także Collin Sexton. LeVert zdobywa średnio blisko 19 punktów na mecz, ale jego nazwisko nie pojawiało się zbyt często w plotkach transferowych. Rzadko kiedy łączyło się go też z kontenderami ze względu na jego słabą postawę po bronionej stronie parkietu.

W Cleveland LeVert będzie miał jednak okazję robić to co umie najlepiej, czyli długo grać na piłce. Powinien zająć w rotacji miejsce zwolnione na początku sezonu przez Sextona jako zmiennik dla Dariusa Garlanda i bardzo możliwe, że zostanie przesunięty na ławkę rezerwowych, aby jako szósty gracz mógł dowodzić drugim unitem.

Poprzedni artykułS.Nash: „Nets nie wymienią Jamesa Hardena”
Następny artykułWake-Up: Pojedynek Embiida z DeRozanem. Luka lepszy od Trae. Znamy trenerów ASG. 8 porażka Nets

5 KOMENTARZE