Flesz: Wolni Agenci 21′, którzy faktycznie mogą być wymienieni

4
fot. YouTube

Golden State Warriors są 30-9 w ostatnich 39 meczach, z dwiema porażkami przeciwko najlepszej w tym sezonie drużynie w crunchtime. W przyszły wtorek Warriors zmierzą się po raz pierwszy w tym sezonie z Phoenix Suns i od razu po raz drugi w piątek dojdzie do starcia teamu #1 Zachodu w tym sezonie regularnym z mistrzem Zachodu z poprzedniego sezonu. Na początku przyszłego tygodnia dobijemy też do 20 meczów każdej z drużyn (86% teamów, które wygrało 11 z pierwszych 20, robi w ostatnich 20 latach playoffy), a 24 grudnia rozpocznie się głosowanie na uczestników Meczów Gwiazd.

Między tymi datami, 15 grudnia można będzie zacząć handlować pierwszych graczy, którzy podpisali kontrakty przed tym sezonem.

Zostało to przypomniane w tym tygodniu, z powodu trwającego simmonsowego kryzysu w Filadelfii, tak jakby ten fakt poważnie miał zmienić układ na planszy. Zwykło to wybrzmiewać, jakby ci tajemniczy, przykurzeni lekko „gracze, którzy podpisali kontrakty przed tym sezonem”, mieli być co sezon game-changerem. Postanowiłem więc rozwiać sobie i państwu tę mgłę i spojrzeć na konkretne nazwiska tych, którzy latem podpisali kontrakt i którym może przydałaby się zmiana miejsca lub którzy po prostu mogą do lutego zostać wymienieni przez swoje kluby, bo te już nie wiążą z nimi przyszłości.

Duncan Robinson (Miami, 90 mln dolarów/5 lat). Heat zdobywają +1.8 punktu na 100 posiadań więcej z Kyle’em Korverem 2.0 na boisku niż gdy siedzi na ławce. Robinson wraca w dwóch ostatnich tygodniach do formy i trafia już 34% trójek na 8.7 próbach w meczu. Jest per-100 posiadań trzeci w próbach za trzy, tylko po Jordanie Clarksonie i Stephie Curry’m, za to dopiero 46 w próbach spot-up. Heat nadal pchają piłkę w zagrywki off-screen i handoff dla Robinsona, jednak od czasu dołączenia Kyle’a Lowry’ego i progresu Tylera Herro w grze na piłce, te zagrywki coraz mniej wyglądają jak część planu Heat.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułDniówka: Nets w Bostonie. Pojedynek braci Curry
Następny artykułPJ Dozier opuści resztę sezonu

4 KOMENTARZE

 1. Pytanie też co Celtics zrobią ze Schröderem. Jeśli wyślą gdzieś Juancho będą pod linią podatku, co otworzy im full-MLE w przyszłym roku. Jeśli jednak Dennis przed Trade deadline nie wyśle sygnałów, że może się na to zgodzić, to on też może być dostępny w wymianie.

  Lubię to: 6
 2. Serio sądzisz, ze Brylantynowy spuści Herro, który jest materiałem na franchise playera? Jeszcze w dodatku niby za Simmonsa, co zdaje się sugerować ostatnie zdanie? A Jimmy będzie stał i spokojnie patrzył jak mu sprowadzają typa bez rzutu i charakteru w to miejsce? Science-fiction jak dla mnie.

  Lubię to: 21
 3. Że jak? Simmons do Miami za Herro i Robinsona? Jak to ci się składa ?
  Miami już gra piątką z nierzucającymi za 3 Adebayo i Butlerem i chciałbyś tam jeszcze Snajpera Simmonsa? Przecież to nie zagra. W obronie byłby teoretycznie kosmos ale w ataku prawdopodobnie piach.
  Po drugie Jimmy był w 76s i po wyjściu stamtąd ma raczej niepochlebną opinie o Simmonsie – można pogooglać

  Lubię to: 17