Dniówka: Wizards w Miami. Powroty

1
fot. AP Photo

Washington Wizards przerwali wczoraj swoją serię zwycięstw, ale pozostają na pierwszym miejscu w tabeli Wschodu, a mecz w Charlotte był już ich szóstym z rzędu, w którym nie dali sobie rzucić więcej niż 100 punktów. Od razu warto wspomnieć, że w całym poprzednim sezonie mieli tylko pięć takich meczów. Byli wtedy jedną z najgorzej broniących drużyny w całej lidze. Obecnie to czwarta najlepsza defensywa. Stali się zupełnie innym zespołem po rewolucji kadrowej w offseason i wczoraj wynagrodzili za to swojego generalnego managera. Tommy Sheppard dostał przedłużenie kontraktu i awans, bo już nie tylko jest GM’em, ale i prezydentem drużyny.

Sheppard miał szczęście, że Russell Westbrook marzył o przeprowadzce do LA i świetne wykorzystał tę sytuacje. Ex-Lakers szybko pomogli odmienić Wizards, dobrze spisuje się też włączony w tamten mega-transfer Spencer Dinwiddie, a nie można zapominać, że GM podjął jeszcze inną kluczową decyzję – wybrał nowego trenera. Postawił na Wesa Unsleda Jr., choć zrobił to trochę wbrew swojemu gwiazdorowi, bo Bradley Beal podobno nie był początkowo z tego zadowolony. Ale teraz Beal jest bardzo zadowolony ze swojej drużyny. Cieszy, że ma większe wsparcie, że nie musi sam ciągnąć ataku, przez co ma więcej energii w obronie i sił na końcówki meczów. Wizards mają nadzieję, że to wszystko przekona go do podpisania z nimi przedłużenia kontraktu. Na razie Bradley się z tym nie spieszy i bardzo możliwe, że poczeka aż do wakacji, ale w Waszyngtonie czują się coraz pewniej. W końcu w zeszłe wakacje nie dał się przekonać Westbrookowi do wspólnego poproszenia o wymianę, a dobre wyniki tylko ułatwią mu decyzję o pozostaniu.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułPodcast Sitarz Kwiatkowski: Gorące krzesła + powrót superobrońców
Następny artykułKajzerek: Caruso wygrał przede wszystkim karierę

1 KOMENTARZ

 1. @TheTyJager
  Teammates +/- with Bryn Forbes On/Off the court this season

  Bryn On:
  Dejounte -10.6
  Keldon -12.9
  Devin -13.4
  Lonnie -18.3
  Thad -18.0
  Derrick -16.1

  Bryn Off:
  Dejounte +5
  Keldon +7
  Devin +10.1
  Lonnie +9.8
  Thad +9.9
  Derrick -2.8

  (Per 36 mins)

  Lubię to: 2