Kajzerek: Osiemnastu sępów

1
AP Photo

Wprowadzony kilka lat temu specjalny plan ubezpieczeniowy był sukcesem, na który NBPA ciężko pracowało. Dzięki staraniom związku został przez NBA wdrożony i zabezpieczył życie wielu emerytów. Osiemnastu z nich postanowiło sięgnąć do kieszeni głębiej, robiąc to poza prawem. Co szokuje jeszcze bardziej to fakt, że nie mówimy o grupie no-name’ów. Memphis Grizzlies w styczniu przyszłego roku mieli wieszać koszulkę Tony’ego Allena pod kopułę FedEx Forum. Cała afera rzuciła się ogromnym cieniem na wszystkich w nią zaangażowanych.

Ale od początku… Dwójka dziennikarz NBC Jonathan Dienst oraz Tom Winter, przedstawiła informację o tym, że osiemnastu byłych graczy NBA stworzyło swego rodzaju grupę przestępczą, by wyciągnąć od ligi dodatkowe pieniądze poprzez składanie fałszywych zaświadczeń zdrowotnych i dentystycznych. Chodziło o defraudacje pieniędzy ze specjalnego planu świadczeń zdrowotnych i socjalnych, który przysługuje byłym zawodnikom ligi. Wśród oskarżonych znaleźli się m.in. Glen Davis, Tony Allen, Sebastian Telfair, C.J. Watson czy Tony Wroten znany również z występów w Anwilu Włocławek.

Każdy z nich miał w latach 2017-2020 przedstawiać fałszywe zaświadczenia zdrowotne i dentystyczne, by w ten sposób otrzymać pieniądze ze wspomnianego wcześniej planu ubezpieczeniowego. Według nowojorskiego sądu – każdy z członków tej mało ekskluzywnej grupy działał z premedytacją. Jeden z nich miał nawet nakłaniać kolejnych do udziału w przestępstwie. Oferował pomoc w załatwieniu fałszywych faktur i rzekomo otrzymał za taką “usługę” 230 tysięcy dolarów. Wszystkie wnioski złożone do ligi miały opiewać na kwotę 3,9 miliona dolarów. Ostatecznie NBA wypłaciła z tego 2,5 miliona dolarów.

W końcu jednak ktoś zauważył, że pewne rzeczy w działaniach tych ludzi się powtarzają. Odkryto schemat działania i zaczęto skrupulatnie identyfikować oszustów. W szczególnie trudnej sytuacji znalazł się teraz Tony Allen – były zawodnik Memphis Grizzlies, cieszący się ogromnym szacunkiem fan-base’u z Memphis. Okazuje się bowiem, że oskarżona została także jego żona Desiree. Na styczeń 2022 roku Grizzlies zaplanowani ceremonię zastrzeżenia koszulki z numerem Allena. Obecne okoliczności mogą te plany odrobinę zmienić.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułPodcast Sitarz Kwiatkowski: 15 naj- intrygujących kwestii przed 2021/22
Następny artykułWake-Up: 41 punktów Stepha i game-winner Randle’a na zakończenie preseason

1 KOMENTARZ