Batum nie dla Warriors i Heat, zostaje w Clippers

0

Golden State Warriors i Miami Heat nie udało się nakłonić Nicolasa Batuma do odejścia. Po wskrzeszeniu swojej kariery w poprzednim sezonie nowa gwiazda smallballu i mikroballu zostaje w Los Angeles Clippers.

Francuski Mr Everything podpisze z Clippers dwuletnią umowę za 6.5 mln dolarów. Drugi rok jest opcją dla gracza.

W poprzednim sezonie 32-letni Batum z miejsca znalazł sobie miejsce w pierwszej piątce nowego zespołu, wykorzystując uraz Marcusa Morrisa i zaczął w niej 38 z 67 rozegranych meczów. Później wrócił do roli rezerwowego, zanim w playoffach był wybitnym uzupełnieniem mikroballu Clippers, będąc w wygranym półfinale z Utah Jazz tym, który najczęściej krył Rudy’ego Goberta. W serii z Jazz trafił 16 z 31 trójek i zaliczał 2.2 przechwytu na mecz i po dwóch pierwszych rundach playoffów liderował całym rozgrywkom w sumarycznym plus/minus.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.