Wymiana: Valanciunas w Pelicans, Bledsoe i Adams w Grizzlies

14

Do tegorocznego Draftu zostało nam już zaledwie kilkadziesiąt godzin, dlatego powolutku możemy otrzymywać informacje nie tylko o możliwych wyborach, ale również pierwszych wymianach. Spore ruchy mamy dzisiaj na linii Nowy Orlean – Memphis, a jako pierwszy o drugiej w tegorocznym offseason wymianie poinformował oczywiście niezawodny Adrian Wojnarowski z ESPN. 

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułPistons nie są w pełni przekonani do wyboru Cade’a Cunninghama z jedynką
Następny artykułBradley Beal niezadowolony z wyboru Wesa Unselda Jr. na trenera Wizards

14 KOMENTARZE

 1. „Valanciunas zarobi w sezonie 21/22 jedynie 14 milionów dolarów, a w kolejne lato będzie mógł jako 30-latek starać się o swój prawdopodobnie ostatni większy kontrakt na rynku wolnych agentów.” – zdanie uświadamiające upływ czasu, to już kilkanaście lat minęło odkąd oglądałem Valanciunasa jako nastolatka dominującego wszystkie turnieje reprezentacji młodzieżowych.

  Lubię to: 23
  • Przesunęli się w drafcie z 17 na 10 i jeszcze dostali pick w 1. rundzie w kolejnym drafcie (pick Lakers, więc pewnie gdzieś między 20 a 30). W zamian przejęli niechciany kontrakt (Bledsoe) i zrobili delikatny downgrade na centrze. Moim zdaniem sportowo na plus dla Memphis, Pelicans ewidentnie szukali oszczędności i dlatego dopłacali pickami.

   Lubię to: 12
    • Mają młodych Clarke’a i Bane’a pod koszem. Adams jako mentor. Swoje zarobi, a resztę kariery spędzi w stylu Andrew Boguta. Na minimach dla weterana u contendera oraz powrocie do ojczyzny.

     Lubię to: 3
     • Miałeś raczej na myśli Clarke’a, JJJ & Xavier’a Tillman’a Sr. Desmond Bane to SG 196cm.

      Lubię to: 5
     • Masz racje. O Tillmana chodziło. Aczkolwiek to też bardziej silny skrzydłowy.

      Lubię to: 0
 2. Dobry ruch wykonaniu Memphis. Pozyskujesz lepszy pick w dobrym drafcie oraz szanse pozyskanie pick’u w przyszłym drafcie, zamian dostajesz w dwóch weteranów z możliwością przehandlowania jednego z nich (niegwarantowane $38m na dwa lata). Grizzlies na sezon 22/23 maja zagwarantowane w kontraktach tylko $22 miliony i 3 opcje do podjęcia (Team Option) przy kontrakcie Ja Morant $12m, Clarke $4,3, Bane $2,1m oraz podpisanie nowej umowy Jaren Jackson Jr.
  Dobra robota Jason’a Wexler & Zach’a Kleiman’a w porównaniu do David Griffin, który oddal pick do Okc, żeby pozyskać Adams’a (plus przedłużenie umowy $35m ), a teraz musiał dopłacić pick’ ami za pozbycie się Adams’a.

  Lubię to: 8
    • Dla mnie ten ruch jest dobry. Oddajesz gracza z którym klub nie wiązał przyszłości, w zamian pozyskujesz 2 lepsze Pick’i, (Top 10 Młody talent) w tym drafcie & Pick w przyszłorocznym.
     Memphis Salary Cap na sezon 22/23 Projected Practical Cap Space $84,9m & Active Cap $44, a gwiazdy raczej na swojej mapie nie maja przeprowadzki do Tennessee?!
     Adams to dobry kompan do towarzystwa, wiec powinna być dobra atmosfera, a Bledsoe na sezon 22/23 ma gwarantowane tylko $3,9miliona. Dramat?

     Lubię to: 6
     • Fakt, Duranty i Kawhie tam nie wala drzwiami i oknami. Ale juz na jakiegos „Kembo-Hayworda” moze zbraknac.

      Lubię to: 1
 3. Win-win wymiana rzadko się zdarza a skoro Memphis nie chciało za rok płacić maxa Valanciunasowi to mają „problem” z głowy plus picki a Griffin skacze z radości że zwolnił tyle $$ i będzie mógł przepłacić Conleya czy mr. Toronto.

  Lubię to: 1