Jamahl Mosley faworytem na trenera Orlando Magic

0

Orlando Magic zbliżają się do końca procesu poszukiwań nowego trenera, który zastąpi Steve’a Clifforda. Oficjalnie żadna decyzja jeszcze nie została podjęta, ale według najnowszych doniesień Adriana Wojnarowskiego, jest już niemal pewne, że na ławce Magic zasiądzie Jamahl Mosley. Dotychczasowy asystent w Dallas Mavericks wysunął się na wyraźnie prowadzenie i trwają już negocjacje w sprawie jego kontraktu.

Dla będących w przebudowie i dysponujących bardzo młodym składem Magic, kluczowa miała być reputacja Mosleya w pracy nad rozwojem zawodników. Jest trenerem, który potrafi budować dobre relacje z graczami, ale też wymagać od nich. W Dallas w ostatnich sezonach blisko pracował z Luką Doncicem, z którym świetnie się dogadywał.

Mosley spędził siedem lat u boku Ricka Carlisle’a i miał nadzieję zastąpić go na stołku głównego trenera, ale Mavs postawili na Jasona Kidda. Wcześniej pracował w Cleveland Cavaliers (2010-2014) i Denver Nuggets (2005-2010).

Najpoważniejszym konkurentem Mosleya był Wes Unseld Jr, asystent Mike’a Malone’a w Nuggets. Unseld pozostaje kandydatem na trenera Washington Wizards.

21
Poprzedni artykułChris Paul dwa zwycięstwa od mistrzostwa
Następny artykułWake-Up: 42 punkty Antetokounmpo, Suns prowadzą 2-0 w Finałach NBA