Poznaliśmy All-NBA Teams 2020/21

9

NBA ogłosiła nazwiska 15 najlepszych zawodników sezonu 2020/21, którzy zostali wybrani do trzech All-NBA Teams.

W pierwszej drużynie musiał oczywiście znaleźć się MVP, choć to nie on, a Giannis Antetokounmpo został wybrany jednogłośnie. Nikoli Jokicowi zabrakło do tego jednego głosu, bo ktoś wstawił go do drugiej piątki. Stephen Curry otrzymał 98 ze 100 głosów do First Team, w której znaleźli się również Luka Doncić i Kawhi Leonard.

All-NBA First Team
Stephen Curry
Luka Doncić
Giannis Antetokounmpo
Kawhi Leonard
Nikola Jokić

All-NBA Second Team
Damian Lillard
Chris Paul
LeBron James
Julius Randle
Joel Embiid

All-NBA Third Team
Kyrie Irving
Bradley Beal
Paul George
Jimmy Butler
Rudy Gobert

Największym przegranym wyboru tegorocznych All-NBA Teams jest Jayson Tatum, który zdobył najwięcej głosów z zawodników, którzy nie znaleźli się w 15-stce. Miał ich nawet o 20 więcej niż Kyrie Irving, tylko, że wśród skrzydłowych była większa konkurencja. Brak nominacji do All-NBA oznacza dla Tatuma, że nie zakwalifikował się do wyższego poziomu 30% salary cap w przedłużeniu kontraktu, który podpisał rok temu. Gdyby został wybrany, w 5-letniej umowie zainkasowałby więcej o $32 miliony.

26

KOMENTARZE

  1. Tatum rok do roku poprawił się w procentach i statystykach i stał się top-15 graczem nba, ale finansowo, to dobrze dla klubu, że go nie ma. Ale Randle i Butler przed Mitchellem?

    Lubię to: 3
  2. Nie ma za bardzo gdzie tutaj Tatuma wcisnąć. Randle był All Starem, MIP i jego zespół zajął czwarte miejsce. Heat Butlera też mieli lepszy bilans od Celtics, a Jimmy zagrał sezon życia. Boston natomiast trochę w tym sezonie regularnym rozczarował.

    Mitchela dałbym zamiasta Beala lub Irvinga.

    Lubię to: 1