Kelly Oubre Jr. na radarze kilku ligowych drużyn

0

Kelly Oubre Jr. będzie w wakacje testował rynek podczas swojej wolnej agentury i według najnowszych doniesień nie powinien narzekać na brak zainteresowania ze strony ligowych zespołów. Vincent Goodwill z Yahoo! Sports raportuje, że młodego skrzydłowego chętnie widzieliby u siebie Miami Heat i San Antonio Spurs. Oprócz tych dwóch drużyn mówi się również o zainteresowaniu New York Knicks, ale w tym momencie ciężko przewidzieć na ile będzie to wiążące, ponieważ nowojorczycy zadeklarowali, że w tegorocznym offseason będą starali się pozostać w grze o każdego utalentowanego zawodnika z ligowym doświadczeniem.

Goodwill spekuluje, że Oubre może oczekiwać umowy na poziomie 12-21 milionów dolarów. 25-latkowi w tym momencie kończy się dwuletnie przedłużenie podpisane jeszcze w 2019 roku z Phoenix Suns. W ramach tej umowy skrzydłowy zarabiał średnio 15 milionów dolarów za sezon gry.

Ostatni sezon to dla Oubre doświadczenie gry u boku Stephena Curry’ego w Golden State Warriors, jednak z powodu drobnych urazów i covidowych protokołów udało mu się rozegrać tylko 55 spotkań.

30