Luka Doncić mówi o możliwości przedłużenia kontraktu z Mavs

3

Luka Doncić zakończył już swoje zmagania w tym sezonie, ale epicka batalia przeciwko Los Angeles Clippers odbiła się w koszykarskim świecie szerokim echem i lider Mavericks ponownie był na ustach wszystkich. W swojej pierwszej oficjalnej rozmowie z mediami po odpadnięciu z playoffów, odniósł się do jednego z pytań, które dotyczyło jego ewentualnego podpisu pod przedłużeniem kontraktu. Luka z szerokim uśmiechem odpowiedział:

Chyba znacie odpowiedź na to pytanie.

Doncić w wakacje może zostać pierwszym w historii zawodnikiem na debiutanckim kontrakcie, który podpisze maksymalne przedłużenie za 200 milionów dolarów. Według Marca Steina z The New York Times, Mavericks położą przedłużenie na stole już pierwszego dnia po rozpoczęciu sierpniowego okienka. Super-max dla Doncića może osiągnąć wartość 201.5 miliona dolarów za pięć lat gry i jeśli zawodnik faktycznie zdecyduje się go podpisać, to wejdzie on w życie wraz z rozpoczęciem sezonu 22/23.

56

KOMENTARZE

  1. O ile nie lubię tych supermaxów za to, że dużo teamów wpadło w bagno na długie lata dając to podstarzałym, albo wiecznie kontuzjowanym ‘gwiazdom’, o tyle Doncicowi należy się jak psu micha. Młody, cholernie zdolny i zdrowy.

    Lubię to: 14