Jason Kidd nie zostanie trenerem Portland Trail Blazers

3

Nazwisko Jasona Kidda w kontekście objęcia posady trenerskiej w Portland Trail Blazers pojawiło się już kilkadziesiąt minut po tym, jak ekipa z Oregonu pożegnała się z dotychczasowym trenerem Terrym Stottsem. Kidda namaścił niejako lider Blazers Damian Lillard, który w dobitny sposób wyraził chęć pracy z byłym szkoleniowcem Milwaukee Bucks i Brooklyn Nets:

Jason Kidd jest człowiekiem, którego tutaj chcę.

Kidd postanowił jednak wykonać w tej sytuacji krok wyprzedzający i dzisiaj dzięki doniesieniom Adriana Wojnarowskiego z ESPN dowiedzieliśmy się, że nie zamierza starać się o angaż w Portland:

Portland Trail Blazers to jedna z najlepszych organizacji w lidze i z pewnością będzie miała świetnych kandydatów na trenera, ale ja zdecydowałem, że nie będę jednym z nich. Kogokolwiek wybiorą Blazers z pewnością będzie musiał sprostać bardzo ciężkiemu wyzwaniu.

Oprócz Kidda najczęściej wymienianymi kandydatami do objęcia posady w Portland są: Chauncey Billups, Juwan Howard i oczywiście Jeff Van Gundy. Żaden z nich nie otrzymał jednak takiego kredytu zaufania ze strony Lillarda jak właśnie Jason Kidd.

47

KOMENTARZE