Kendrick Nunn nie będzie narzekał na zainteresowanie ze strony ligowych zespołów

0

Zatrzymanie w składzie zastrzeżonego wolnego agenta Kendricka Nunna ma być dla Miami Heat jednym z głównych priorytetów w tegorocznym offseason, ale według ostatnich raportów Johna Hollingera z The Athletic nie będzie to wcale łatwe zadanie. Zwłaszcza jeżeli ekipa z Florydy chce zostawić sobie trochę finansowej elastyczności, aby podpisać nowy kontrakt z innym zastrzeżonym agentem – Duncanem Robinsonem.

Według Hollingera kolejny bardzo dobry sezon 26-letniego Nunna sprawił, że w tegorocznym chudym free agency będzie on mógł liczyć na spore zainteresowanie ze strony ligowych zespołów, a na stole mogą pojawić się oferty rzędu 15 milionów dolarów za sezon gry:

Niewydraftowany Nunn swój pierwszy sezon jako profesjonalny koszykarz spędził na zapleczu NBA w G-League. Kontrakt z Miami Heat podpisał w 2019 roku i na przestrzeni dwóch lat stał się jedną z kluczowych postaci rotacji w drużynie prowadzonej przez Erika Spoelstre. W sezonie 20/21 rozegrał 56 spotkań i 44 z nich rozpoczynał jako starter. W niecałe 30 minut gry notował średnie na poziomie 14.6 punktów, 3.2 zbiórki i 2.6 asysty.

33