Dennis Schröder poza grą przez około dwa tygodnie

0

Końcówka sezonu regularnego nie rozpieszcza sympatyków Los Angeles Lakers. Jeziorowcy mają ewidentne problemy, a na dodatek dzisiaj dowiedzieli się, że przez 10-14 kolejnych dni będą musieli radzić sobie bez zawodnika pierwszej piątki – Dennisa Schrödera. 28-letni guard przed wczorajszym spotkaniem przeciwko Toronto Raptors trafił do covidowych protokołów, ale dopiero dzisiaj dowiedzieliśmy jak długa przerwa od gry go czeka – za Shamsem Charanią z The Athletic:

Wnioskując po określonym czasie przerwy guarda, można przypuszczać, że uzyskał on pozytywny wynik testu na koronawirusa lub miał bardzo bliski kontakt z osobą zakażoną, ale nie ma oczywiście oficjalnego potwierdzenia w tej sprawie.

Sezon regularny kończy się już 16 maja, dlatego niewykluczone, że Schröder w ogóle nie pojawi się na parkiecie przed rozpoczęciem playoffów. Lakers w ostatnich 10 meczach odnotowali jedynie 3 zwycięstwa i niebezpiecznie przybliżyli się do nich Portland Trail Blazers. Wypadnięcie z najlepszej szóstki Zachodu oznaczałoby dla LeBrona Jamesa i spółki walkę o awans w ramach turnieju play-in.

33