Clippers faworytami do podpisania Kawhia Leonarda w wakacje

2

Temat możliwej wolnej agentury Kawhia Leonarda zaskakująco rzadko robi nagłówki w trakcie trwania tego sezonu. Jego opcja w kontrakcie na kolejny rok jest warta 36 milionów dolarów, ale już od dawna mówiło się o tym, że były MVP Finałów będzie chciał zapewnić sobie w to lato dłuższy kontrakt.

Wiele zespołów upatrywało w tym swojej szansy na przejęcie Kawhia, ale najnowsze doniesienia Sama Amicka i Johna Hollingera na łamach The Athletic sugerują nam, że Leonard traktuje dalszą grę dla Clippers jako najbardziej prawdopodobny scenariusz. Obaj panowie sugerują się swoimi źródłami zarówno spośród otoczenia zawodnika, jak i tymi z ligowych managementów:

Nie mamy tutaj rzecz jasna żadnej deklaracji samego zawodnika lub jego agenta, dlatego wszelkie doniesienia należy przyjmować z pewnym dystansem. Zwłaszcza, że cały czas jest w lidze wiele drużyn, które w lato będą dysponowały wolną gotówką na kontrakt dla Kawhia i będą kibicować, aby przygoda Clippers w tegorocznych playoffach zakończyła się jak najszybciej. Panuje bowiem przekonanie, że taka sytuacja mogłaby skłonić Kawhia do opuszczenia Los Angeles.

41

KOMENTARZE