Nadzieja, złamane serca i New York Knicks

0

New York Knicks przekształcili się z jednej z najbardziej ikonicznych, do jednej z najbardziej dysfunkcyjnych organizacji w całej NBA. Nie zmienia to jednak faktu, że wśród fanatyków NBA, kibice Knicks cały czas stanowią sporą grupę. The Athletic zdaje się wychodzić naprzeciw potrzebom odbiorców i wypuszcza podcast, który opowie o ostatnich 20 latach klubu pod rządami Jamesa Dolana.

Podcast jest z narratorem, w rolę którego wciela się raper, Chuck D. Jego opowiadanie jest przerywane wypowiedziami osób związanymi z Knicks, mówiących o słabo znanych lub w ogóle nieznanych historiach z wnętrza organizacji. Nie zabraknie wypowiedzi legend Knicks z poszczególnych okresów. Przyjemnie słuchało się pierwszych dwóch odcinków.

Nowy Jork jest mekką koszykówki, ale nie wiem, ile jeszcze będziemy mogli brać pod uwagę Knicks. Jak długo można opierać swoje funkcjonowanie na podstawie tego, czym klub był w przeszłości?

Pytanie Taylor Rooks wydaje się być bardzo zasadne – od czasu wymiany Ewinga, organizacja jedynie się staczała, z drobnymi przebłyskami. Jednak ostatnie 20 lat to dla kibiców Knicks prawdziwa droga przez mękę i zawiedzione nadzieje. Podcast nosi nazwę “Shattered: Hope, Heartbreak and the New York Knicks”.

W pierwszym odcinku dziennikarze przyjrzeli się Knicks z lat 90., kiedy był to zespół zawsze groźny, twardy i nieustępliwy. Sprawdzili również, dlaczego był to tak wyjątkowy skład i co takiego się stało, że wszystko się zepsuło? Rozpad tamtych Knicks zapoczątkował bardzo długi okres marazmu, kontrowersji i dziwnych decyzji Jamesa Dolana, nowego właściciela Knicks.

Jedną z opisanych historii są motywy odejścia Jeffa Van Gundy’ego ze stanowiska trenera Knicks w 2001 roku. Van Gundy opowiedział dlaczego zdecydował się na opuszczenie stanowiska w tak wielkim klubie. Po tym jak z drużyną pożegnał się jej Prezydent, Dave Checketts, Van Guny poczuł, że stracił zaufanie do zarządu i odszedł po 19 spotkaniach rozgrywek 2001-02.

Nie postąpiłem właściwie. Taka prawda. Powinienem zaczekać do końca sezonu lub zrobić to jeszcze w lecie. To wszystko

Nowy odcinek co wtorek, ale na serwisach streamingowych z tygodniowym opóźnieniem, więc na razie jest tylko premierowy.

Drugi odcinek skupia się w pełni na Dolanie – skąd pochodzi jego rodzina, jak Charles wkręcił swojego syna w interesy i o tym, jak James postanowił przejąć stery w Knicks i Madison Square Garden.

50