Posada Ryana Saundersa w Wolves niezagrożona

2

Przed rozpoczęciem sezonu wielu komentatorów stawiało Minnesota Timberwolves jako kandydatów do turnieju play-in i nawet ewentualnej walki w playoffach. Wolves tymczasem fatalnie rozpoczęli pierwszy miesiąc rozgrywek i w tym momencie z bilansem 4-11 znajdują się na samym dnie tabeli Zachodu, w całej lidze ustępując jedynie Detroit Pistons.

W takiej sytuacji od razu zaczęły pojawiać się pogłoski na temat przyszłości trenera Ryana Saundersa w Minnesocie. Właściciel organizacji Glen Taylor postanowił jednak od razu przeciąć wszelkie spekulacje i zapewnił, że posada Saundersa jest niezagrożona:

W ogóle nie dyskutowaliśmy o tym z Gerssonem Rosasem. Jeżeli już o to pytacie, warto mieć na uwadze sytuację w drużynie. Nie można tłumaczyć trenerowi, że jego praca kiepsko wychodzi, kiedy nie może korzystać ze swojego najlepszego zawodnika.

Taylor przyznał, że zarówno on jak i management drużyny są rozczarowani wynikami drużyny. Jednocześnie podkreślał, że 10 spotkań, które opuścił Karl-Anthony Towns niewątpliwie miało wpływ na ogólny bilans Wolves. Drużyna z Minneapolis przegrała dziewięć meczów pod jego nieobecność.

27

KOMENTARZE