Wake-Up: Dużo pracy przed Nets, Embiid znowu zdominował Celtics

16

11 – tylu meczów już dawno nie mieliśmy. Sporo się działo, więc przejdźmy od razu na boiska, a także poza nie, bo w piątek na świat przyszła aż trójka dzieci koszykarzy NBA. W tym bliźniaki!

Cleveland Cavaliers w dziewięciu z rzędu meczach nie rzucili 100 punktów, zanim zdobyli 113 i 125 w regulaminowym czasie gry w dwóch meczach przeciwko Nets.

Inna rzecz, że wrócił na te mecze Collin Sexton, do tego wreszcie wrócił cały ich obwód i wyglądało to razem bardzo inspirująco.

New York @ Sacramento 94:103 J.Randle 26/15 – H.Barnes 21/8/7

1) Przyszedłeś na Nets, zakochałeś się w młodości Cleveland.

Cavaliers wymusili osiem strat nowych Brooklyn Nets w trzeciej kwarcie, wsadami kończyli kontry nad ich głowami i w czwartej kwarcie płynęli do pewnego, drugiego w ciągu trzech dni zwycięstwa, tym razem 125:113.

Cavaliers wreszcie zagrali w optymalnym składzie na obwodzie.

Nie tylko wrócił obiecujący, poprawiony w offseason technik, drugoroczny combo-guard Darius Garland – 11 PKT – ale pojawił się też Dylan Windler – leworęczny, atletyczny wingman, wybrany z nr 26 Draftu 2019, dla którego piątkowy mecz był dopiero drugim w NBA i w tym sezonie. Rzucił 6 PKT w 16 MIN.

Grał – też z ławki, jak wymieniona dwójka – #5 tego draftu Isaac Okoro. W piątce wyszli na obwodzie Collin Sexton – 25 PKT, 9 AST, 1 STR – Cedi Osman, Taurean Prince – i to jest obwodowa rotacja. Do tego Andre Drummond – 19 PKT, 16 ZB, 4 AST, 2 PRZ – Larry Nance Jr. i pozyskany z Nets Top-12 center ligi Jarrett Allen.

Prowadzeni przez Sextona, i grając przez “łokcie” Nance-Drummond, albo handoffy wyszkolonego w nich w Nets Allena, Cavaliers przez osiem kwart i dwie dogrywki spokojnie zdobywali punkty przeciwko Nets. Najlepsi podający Cavaliers to wciąż wysocy Nance i Drummond, ale to nic złego, bo obaj potrafią to robić. Allen robi tu systematyczne postępy.

Nets grali bez odpoczywającego Kevina Duranta, który wracając po zerwanym Achillesie dużymi minutami gry (36.3) rekompensować musi braki w podkoszowej rotacji. To dlatego James Harden po raz pierwszy w karierze wyszedł w pierwszej piątce jako “skrzydłowy”.

Harden i Kyrie Irving – season-high 38 PKT, 5 AST – patrzyli nad piłką, próbowali by to działało. To nie był mecz z cyklu tych, gdy próbują grać sami. Przy staggerach i handoffach piłka jednak naturalnie grzęzła w ich rękach. A czasem wystarczy moment zawahania, by zatrzymać flow.