Bogdan Bogdanović doznał złamania w kolanie

0

Atlanta Hawks od początku sezonu zmagają się z kontuzjami, przez co cały czas nie są w pełnym składzie. Danilo Gallinari i Rajon Rondo rozegrali dopiero po dwa mecze, a Kris Dunn i wybrany w drafcie Onyeka Okongwu jeszcze ani razu nie pojawili się na parkiecie. Z najważniejszych nowych zawodników Hawks jedynie Bogdan Bogdanović wystąpił we wszystkich dziewięciu dotychczasowych meczach. Niestety teraz również on wypadł z gry i czeka go dłuższa przerwa.

Bogdanović doznał kontuzji kolana w drugiej kwarcie sobotniego spotkania z Charlotte Hornets i już nie wrócił do gry.

Wczoraj przeszedł badanie rezonansem magnetycznym, które wykazało złamanie awulsyjne w prawym kolanie, o czym doniósł Shams Charania:

Z internetu: Złamanie awulsyjne, czyli złamanie z pociągnięcia (szarpnięcia) oznacza, że mały fragment kości przyczepiony do ścięgna lub więzadła zostaje oderwany od głównej części kości.

Hawks nie podali jak długo ich guard będzie poza grą. Na szczęście tego typu urazy przeważnie nie wymagają operacji. Czas odpoczynku i rehabilitacji może wynieść około 4-6 tygodni.

W offseason Bogdanović otrzymał w Atlancie kontrakt wart $72mln/4, ale na razie nie rozgrywał najlepszego sezonu, szukając dopiero rytmu i ucząc się nowej drużyny. Występował głównie w roli pierwszego rezerwowego zdobywając średnio 9.9 punktów przy skuteczności 38.5% z gry i zaliczał 2.1 asyst.

49