Dzisiejszy mecz Boston Celtics i Miami Heat odwołany

4

Drugi w tym sezonie mecz odwołany z powodu koronawirusa staje się faktem. Kilkanaście minut temu Shams Charania z The Athletic poinformował na Twitterze, że dzisiejsze spotkanie pomiędzy Boston Celtics i Miami Heat nie odbędzie się:

Oba zespoły borykały się z kłopotami kadrowymi spowodowanymi protokołem bezpieczeństwa. Kilka godzin temu dowiedzieliśmy się, że w covidowy protokół zostanie włączony Avery Bradley z Miami Heat, a niedługo później ekipa z Florydy poinformowała o tym, że inny zawodnik otrzymał niejednoznaczny wynik testu. To oznaczało, że Heat dysponują jedynie siedmioma zawodnikami, podczas gdy minimalna liczba graczy potrzebna do rozpoczęcia meczu wynosi osiem.

Celtics z powodu protokołu bezpieczeństwa dysponowali jedynie ośmioma graczami już od wczoraj.

Adrian Wojnarowski z ESPN donosi, że pomimo kłopotów drużyn z mocno odchudzonymi składami, liga NBA idzie na twardo i nie zamierza pauzować sezonu:

43

KOMENTARZE

  1. Idziemy w kierunku robienia testów zawodnikom i członkom sztabów tuż przed “rzutówką” o poranku przed meczem – wzorem ze skoków narciarskich, gdy skoczkowie badani są przed pierwszym skokiem weekendu konkursowego.

    Lubię to: 4
      • I dlatego łatwiej będzie wychwycić zarażonych przy takiej częstotliwości testów. Jak będą odsuwać graczy w ramach prewencji bez testów, to niedługo każda drużyna będzie miała problem z wystawieniem ośmiu graczy na spotkanie…

        Lubię to: 7