Jayson Tatum na kwarantannie przez minimum 10 dni

3

Poza małym epizodem na samym początku sezonu przez pierwsze kilkanaście dni mogliśmy niemal zapomnieć o tym, że rozgrywki NBA odbywają się w trakcie pandemii. Niewielu zawodników znajdowało się na kwarantannie, a jeszcze mniej mieliśmy pozytywnych wyników testów. Niestety rzeczywistość powoli dogania najlepszą koszykarską ligę świata i zaledwie kilka minut temu dowiedzieliśmy się o kolejnym graczu, który ze względu na covidowy protokół bezpieczeństwa musiał udać się na izolację.

Najnowsze doniesienia Shamsa Charanii z The Athletic zmartwią wszystkich sympatyków Boston Celtics i fanów talentu Jaysona Tatuma. Jak przekazał Shams – lider Celtów udał się na kwarantannę, która potrwa od 10 do nawet 14 dni:

Na ten moment nie mamy jeszcze informacji na temat tego, czy Tatum jest zakażony koronawirusem, czy też miał bliski kontakt z taką osobą. Przewidywana długość samoizolacji może jednak wskazywać na tą pierwszą ewentualność. Tatum został już czwartym zawodnikiem Celtów, który nie będzie mógł występować ze względu na protokół sanitarny. Pozostała trójka to Robert Williams, który uzyskał pozytywny wynik testu oraz Tristan Thompson i Grant Williams, którzy mieli z zakażonym kolegą najbliższy kontakt.

Tatum wspólnie z Jaylenem Brownem poprowadził Celtics do siedmiu zwycięstw w pierwszych dziesięciu spotkaniach. Teraz czeka go minimum pięć spotkań odpoczynku.

update: Potwierdziły się przypuszczenia o pozytywnym wyniku testu Tatuma

71

KOMENTARZE