Steve Kerr i Doc Rivers o szturmie na Kapitol

15

Wczorajsze wydarzenia z Kapitolu odbiły się szerokim echem wśród wszystkich. 6 stycznia 2021 roku już na zawsze zostanie zapamiętany jako jeden z bardziej tragicznych dni najnowszej historii USA. Swojej opinii na ten temat nie zamierzali ukrywać trenerzy Steve Kerr i Doc Rivers.

W trakcie przedmeczowego wywiadu Kerr zapytany został o to, w jaki sposób Warriors zamierzają kryć Lou Williamsa, aby go nie faulować. Szkoleniowiec Warriors odpowiedział na to dość sarkastycznie:

“Świetne pytanie. To jest to, co Ameryka chce wiedzieć. Dwa wielkie pytania. Co zrobimy z terrorystami, którzy zaatakowali Kapitol oraz to, w jaki sposób będziemy kryć Williamsa.”

Dosadniejszą opinię na temat zamieszek wyraził Rivers, stwierdzając że:

“Demokracja zawsze przeżyje. Kiedy porównasz protesty z lata i to, co robiła policja, do tego, co jest teraz gołym okiem widzisz, kto jest grupą uprzywilejowaną. Powiem to ja, bo wydaje mi się, że niektórzy nie chcą. Wyobrażacie sobie, co by się działo, gdyby to czarnoskórzy próbowali wtargnąć do Kapitolu? Dla mnie ten obrazek jest wart tysiąca słów. (…) Ludzie pokojowo zostali wyprowadzeni z Kapitolu. To pod wieloma względami smutny dzień dla tego kraju.”

46

KOMENTARZE

 1. Meh, gdyby zastrzelona na kapitolu Ashli Babbit była czarnoskóra to na całym wschodnim wybrzeżu palono by teraz samochody i rabowano sklepy, a CNN by podało, że BLM z Antifą wznowiły pokojowe protesty na wielką skalę.

  Lubię to: 62
 2. Rivers rozumiem byłby zadowolony tylko gdyby wszystkich w Kapitolu zastrzelono, tak jak zastrzelono wszystkich rabujących podczas protestów BLM… A nie, czekaj, wtedy też nie strzelano do tłumów.

  Lubię to: 45
 3. Według Kerra powinno się mówić o tym co się wydarzyło, a nie o kryciu Williamsa? O to mu chodzi? On jest trenerem, nie politykiem. Powinien mówić o kryciu.

  Lubię to: 5
 4. Szkoda, że na portalu o koszykówce nie możemy odpocząć od politycznego szamba. Wydaje się, że nie takie są oczekiwania większości czytelników. 36 białych chłopców z czarną duszą kocha to. Jest coś co nie pozwala im zauważyć załgania i rasizmu riversa oraz blm, stawiałbym na deficyt intelektualny. Czy rasowa ojkofobia będzie tutaj właściwym określeniem? (pytanie retoryczne).

  Lubię to: 4