Tyronn Lue nowym trenerem Los Angeles Clippers

4

Wczoraj pojawiły się doniesienia, według których Tyronn Lue i Sam Cassell byli faworytami do objęcia stołka po Docu Riversie, a dzisiaj mamy tego oficjalne potwierdzenie. Według najnowszych doniesień zawsze świetnie poinformowanego Adriana Wojnarowskiego z ESPN Lue otrzymał awans na pierwszego trenera i uzgodnił z Los Angeles Clippers warunki pięcioletniego kontraktu:

W sezonie 19/20 Lue pełnił rolę asystenta u boku Riversa wspólnie z Cassellem. Kiedy Rivers pożegnał się z posadą, to jego dwaj asystenci automatycznie stali głównymi kandydatami do objęcia stanowiska. Mistrzowskie doświadczenie z Cleveland Cavaliers, jego zdolność do zjednywania sobie zawodników i umiejętność komunikowania się były podobno głównymi przesłankami do zaproponowania mu stanowiska głównego trenera, który ma poprowadzić Clippers do mistrzostwa.

Shams Charania z The Athletic dodaje, że głównym asystentem Lue ma zostać Chauncey Billups, a w sztabie trenerskim znajdzie się również Larry Drew.

48

KOMENTARZE

  1. Meh, jednak bez fajerwerków. Miałem nadzieję na coś spektakularnego, typu Coach K na rok lata za 25 mln. Ale może właśnie tego ten team potrzebuje. W Cavs percepcja o tym trenerze była skrzywiona, to był tylko “ten gość, co mu Lebron pozwolił potrenować swoją drużynę”. Jeśli wygrał, to Lebron, a jeśli przegrał, to Lebron. Nikt rzetelnie jego pracy je oceniał. Ale skoro był teraz taki rozchwytywany to pewnie jest tam coś więcej.

    Lubię to: 1