Trenera zatrudnię od zaraz

2
phlsportsnation.com

Pierwszy tydzień fazy playoffs zdążył już nam wprawdzie zapewnić sporo emocji, ale jednak wciąż trudno przyzwyczaić się do braku San Antonio Spurs w najlepszej ósemce Zachodu. Byli w niej w końcu nieprzerwanie przez niemal ćwierć wieku. Przed nimi identyczną serię – dokładnie 22 lata – zasiadania w elicie zanotowali tylko Syracuse Nationals / Philadelphia 76ers. I o ile dla Spurs brak awansu do playoffs może okazać się jedynie wypadkiem przy pracy, tak dla tamtych Sixers koniec zwycięskiej passy był zapowiedzią totalnego upadku w sezonie 1972/73.

Po niedzielnej porażce z Bostonem nie trudno było się domyślić, że losy Bretta Browna są przesądzone. Ktokolwiek jednak zostanie jego następcą w roli trenera Sixers, raczej nie dostanie tej pracy choćby w podobnych okolicznościach, jak Roy Rubin przed blisko 50 laty. Tamta historia jest tak absurdalna, że nawet dzisiaj niektórzy mogą mieć wątpliwości czy wydarzyła się naprawdę.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułSixers zwolnili Bretta Browna
Następny artykułWake-Up: „Je*ać Play-offy!” – Mitchell, Miami w półfinale, 80 punktów Lakers do przerwy

2 KOMENTARZE