Adam Silver z optymizmem patrzy na wznowienie sezonu

0

Niewielkie problemy rzecz jasna pojawiły się, ale w gruncie rzeczy początek przygotowań do restartu sezonu przebiega pomyślnie i bez większych zakłóceń. Zawodnicy od kilku dni uzyskują jedynie negatywne wyniki testów na obecność wirusa i panuje ogólne przekonanie, że zachowywanie dystansu społecznego i stosowanie się do protokołu sanitarnego pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Z pewną dozą optymizmu wypowiadał się dzisiaj także komisarz ligi Adam Silver w rozmowie z Marcem Steinem z New York Times:

Z mojego punktu widzenia, wszystko wygląda bardzo dobrze. Jestem nastawiony ostrożnie, ale w pełni optymistycznie. Rozumiem rzecz jasna, że bierzemy udział w czymś bezprecedensowym i teraz dopiero wszystko na dobre się rozpocznie. Poddani prawdziwemu testowi zostaniemy dopiero w momencie, kiedy zawodnicy rozpoczną zmagania bez masek i bez żadnego dystansu na parkiecie.

Przed nami już jedynie dwa dni tego osobliwego preseason, w których zostanie rozegrane 11 sparingów. 30 lipca sezon 19/20 ruszy na nowo.

7