Tom Thibodeau nowym trenerem New York Knicks

7

Jeszcze wczoraj wydawać się mogło, że to Jason Kidd jest najbliżej objęcia posady trenera New York Knicks. Tymczasem dzisiaj, wracający z zawieszenia niezawodny Adrian Wojnarowski donosi, że to Tom Thibodeau zasiądzie na ławce nowojorskiej ekipy. Umowa pomiędzy Knicks i Thibsem ma zostać podpisana na pięć sezonów:

Thibodeau był faworytem do trenowania Knicks praktycznie od samego początku poszukiwań, jednak wczorajsze doniesienia sugerowały, że rozmowy pomiędzy obiema stronami miały w pewnym momencie stanąć w martwym punkcie. Problemy na linii Thibs – management zostały podobno przezwyciężone dzięki bardzo dobrym kontaktom trenera i prezydenta Knicks Leona Rose’a, który kiedyś był agentem Thibodeau.

W swojej karierze szkoleniowca Thibodeau zaliczył bilans 352-246, a ostatni raz trenował Minnesota Timberwolves w sezonie 18/19 – pożegnał się wtedy z pracą po 40 spotkaniach.

W drodze do prowadzenia New York Knicks Thibodeau pokonał 10 innych kandydatów. Oprócz wspomnianego wcześniej Jasona Kidda najmocniej z drużyną łączeni byli: Kenny Atkinson, Mike Miller i Mike Woodson.

60

KOMENTARZE

 1. Jako fanatyk Knicks jestem zadowolony, nauczy młodziaków zapierdalania w obronie, jeżdżenia dupą po parkiecie. To coś czego brakowało w tym sezonie. Poza tym, drużyny buduje się najpierw od tyłu. Żaden inny trener z wyżej przymierzanych nie daje większej szansy na odbicie się od dna.

  Nawet Atkinson i jego up-tempo offense nie byłoby odpowiednie na ten kaliber ofensywnych beztalenci. Stworzyłby się tylko kolejny spierdolony team, odpalający masę zjebanych trójek. Nudy. Z Thibsem przynajmniej będzie ciekawie.

  Thx wujku Dolanie, raz na jakiś czas uda Ci się coś ustrzelić

  Lubię to: 14
 2. Ludzie się nie zmieniają i Thibs też się nie zmienił. NYK będą trochę lepsi (do p-o i tak nie wejdą), Thibsa w końcu zwolnią (góra po 2 sezonie) i zostanie po nim jeszcze bardziej wypalona ziemia.

  Lubię to: 9
 3. Ciekawe czy nauczyl sie czegos nowego.

  Poki co prpblemem jest kompletny brak talentu, ale kto wie? Moze z nowym presidente i Thibsem ktos w koncu przyjdzie do NYK?

  Btw “troszeczke” szkoda tradu Kristapsa

  Lubię to: 1